این خیریه، زنان را خیاط می کند+عکس

این خیریه، زنان را خیاط می کند+عکس

۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - مسئول خیریه حب‌الحسین با اشاره به اینکه در حوزه کارآفرینی یک کارگاه خیاطی ایجاد کردیم، گفت: با کمک خیرین چرخ خیاطی مجهز، اتو صنعتی و ... تهیه کردیم تا به زنان سرپرست خانوار به طور رایگان علاقه‌مند خیاطی بیاموزیم.

سپیده سادات گل سرخی مسئول خیریه حب الحسین اظهار داشت: این خیریه شهریورماه امسال با هدف کارآفرینی و اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار در محله نارمک تهران ایجاد شد، اما با اوج گیری ویروس کرونا در فصل پاییز نتوانستیم در گام اول برای دستیابی به هدف خود قدم برداریم.

این خیریه، زنان را خیاط می کند+عکس

تهیه سبد کالا و وسایل گرمایشی برای نیازمندان

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵ خانواده نیازمند زیر پوشش این خیریه هستند، افزود: به دلیل نبود شرایط برای کارآفرینی، در حوزه توزیع اقلام غذایی، تهیه گوشت قربانی در ابتدای هرماه و تهیه وسایل گرمایشی همچون بخاری برای خانواده های نیازمند اقدام کردیم.

این خیریه، زنان را خیاط می کند+عکس

گل سرخی ادامه داد: توزیع بسته های غذایی هرماه در این خیریه با کمک مردم انجام می شود که در آخرین مرحله به خانواده های نیازمند در مسگرآباد کمک رسانی کردیم.

ایجاد کارگاه خیاطی برای زنان سرپرست خانوار

مسئول خیریه حب الحسین با اشاره به اینکه برای نیل به هدف کارآفرینی مدتی است که کارگاه خیاطی را ایجاد کردیم، افزود: با کمک خیرین چرخ خیاطی مجهز، اتو صنعتی و .. تهیه کردیم و یک مربی را نیز دعوت کردیم تا به زنان سرپرست خانوار علاقه مند، به طور رایگان خیاطی بیاموزد تا بستری برای اشتغال زایی آن ها شود.

این خیریه، زنان را خیاط می کند+عکس

وی افزود: البته به دلیل شرایط کرونایی این کلاس ها به صورت محدود و روزانه با حضور ۳ کارآموز برگزار می شود تا فاصله گذاری و پروتکل های مطرح شده رعایت شود و این نیت خیر ما خدایی نکرده مسبب افزایش این بیماری نشود.

این خیریه، زنان را خیاط می کند+عکس

گل سرخی با اشاره به اینکه افراد علاقه مند برای کارآموزی با همکاری خیریه های دیگر معرفی می شوند، تصریح کرد: تاکنون فراخوان عمومی نداشتیم، اما حتما بعد از دوران کرونا از عموم زنان سرپرست خانوار علاقه مند برای این آموزش ها دعوت می کنیم و با کمک خیرین نیز بنا داریم برای آن ها در این حرفه کسب و کاری ایجاد کنیم تا محل درآمد آن ها باشد.

مسئول خیریه حب الحسین  در پایان خاطرنشان کرد: از تمام خیرین تقاضامندیم برای گسترش هرچه بیشتر این فعالیت های کارآفرینی ما را یاری کنند تا بتوانیم زنان بیشتری را زیر پوشش قرار دهیم.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز