آخرین وضعیت اکبر عبدی بعد از ابتلا به کرونا

آخرین وضعیت اکبر عبدی بعد از ابتلا به کرونا

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - اکبر عبدی که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده بود، فردا مرخص می شود. 

امین نوری بازیگر گفت : من و اکبر عبدی با هم کرونا گرفتیم اما وی در بیمارستان بستری شد و فردا مرخص می شود.

وی ادامه داد : با انتشار ویدیو از کسانی که با من عکس گرفته بودند خواستم تست کرونا بدهند تا مدیون نباشم.

امین نوری گفت : مردم از ما می خواهند چند لحظه ماسکمان را برداریم و عکس بگیریم و اگر بگوییم کرونا چند لحظه نمیشناسد ناراحت می شوند.

اکبر عبدی آقاباقر (زاده ۴ شهریور ۱۳۳۹ در تهران) از بازیگران سینما و تلویزیون ایران و دارنده نشان درجه یک فرهنگ و هنر است. اکبر عبدی از هنرجویان مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما بوده است.

اکبر عبدی از پدری اردبیلی و مادری تهرانی در سال ۱۳۳۹ در محله نازی آباد تهران به دنیا آمد و از سال ۱۳۵۸ با دریافت مدرک دیپلم با نمایش های آماتوری فعالیت هنری اش را آغاز کرد و سپس از سال ۱۳۶۰ به تلویزیون رفت و تاکنون به نقش آفرینی در موضوعات مختلفی می پردازد. اکبر عبدی سپس در سال ۱۳۶۳ با فیلم جنجال بزرگ بازی در سینما را آغاز کرد و پس از آن در فیلم های مردی که موش شد، اجاره نشین ها، گراند سینما و ای ایران توانست قابلیت های خود را در ایفای نقش های کمدی ثابت کند.

نوع چهره عبدی و بازی های او به قدری در زمینه ی کمدی منحصر به فرد بود که حتی در فیلم مادر در نقش معلول و در فیلم سفر جادویی در دو نقش میانسالی و کودکی اش ظاهر شد و توانست به محبوبیت خوبی در میان مخاطبین سینمایی دست پیدا کند، این امر حتی در فیلم های دلشدگان و آقای شانس هم مشهود بود. عبدی را بیشتر به خاطر بازی های کمدی و طنز می شناسند. وی اصالتاً اهل روستای آقاباقر اردبیل است؛ و در هشتم دی ماه ۱۳۹۴ کلید طلایی اردبیل به ایشان تقدیم شد.

از بازی های به یادماندنی او سپس می توان به فیلم های هنرپیشه (محسن مخملباف) و آدم برفی (داود میرباقری) اشاره کرد.

رکنا

منبع : بیتوته

اخبار گوناگون در برخط نیوز