شعبه تهران موسسه قرآن و نهج البلاغه، مبعث افتتاح می شود

شعبه تهران موسسه قرآن و نهج البلاغه، مبعث افتتاح می شود

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - مدیر شعبه تهران موسسه قرآن و نهج‌البلاغه از افتتاح این شعبه همزمان با روز مبعث با هدف آموزش قرائت و حفظ قرآن و معارف اهل بیت(ع) در تمام سطوح خبرداد.

علیرضا کچوئیان، استاد دانشگاه امام صادق(ع) و حافظ کل قرآن کریم اشاره به اینکه شعبه تهران موسسه قرآن و نهج البلاغه همزمان با روز مبعث افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: موسسه مرکزی قرآن و نهج البلاغه در دهه ۸۰ با مدیریت حجت الاسلام رضازاده راه اندازی شد که در حوزه قرائت و حفظ قرآن کریم و قرائت و حفظ نهج البلاغه فعال است.

وی افزود: شعبه تهران موسسه قرآن و نهج البلاغه همزمان با چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در شب مبعث در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در منطقه مرزداران برگزار می شود. این موسسه بناست در تمام سطوح برای آموزش قرآن و معارف اهل بیت(ع) با هدف احیا و نشر معارف ثقلین در سطح جامعه و ایجاد بستر لازم و مناسب برای انس همگانی با قرآن و عترت، برنامه ریزی کند.

کچوئیان گفت: به طور مثال، بخشی از فعالیت های ما در حوزه آموزش سرایش شعر آئینی است که به همت حسین صیامی، شاعر آئینی کشور تدریس خواهد شد. برنامه های مشابه دیگری نیز در حوزه معارف اهل بیت(ع) خواهیم داشت.

مدیر شعبه تهران موسسه قرآن و نهج البلاغه با بیان اینکه مراسم روز چهارشنبه با سخنرانی حجت الاسلام رضازاده برگزار می شود، گفت: برگزاری برنامه های جشن به مناسبت روز مبعث و شعرخوانی حسین صیامی از دیگر برنامه های روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه است که بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می شود.

منبع : خبرگزاری فارس