فرهنگ ایثار و شهادت عامل مصونیت انقلاب از تهدیدهاست

فرهنگ ایثار و شهادت عامل مصونیت انقلاب از تهدیدهاست

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تأکید بر تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، انقلاب را در برابر تهدیدها مصون نگه می‌دارد.

محمود ثمینی در یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز، بزرگداشت ۴۸۳ شهیده و ۳۹۱ زن جانباز لرستان، اظهار کرد: برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که تجلیل از مقام شهدا به طور مستمر ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه الگوها و معیارهای مقاومت و ایثار در دفاع مقدس قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به جامعه معرفی شود، افزود: هر چه در رابطه با کرامت، ایثار، رشادت، جان فشانی و بزرگی بانوان شهیده و ایثارگر عرض کنیم گزافه نیست، چراکه امام راحل(ره) به عنوان یک مرجع شیعی فرمودند از دامن زن مرد به معراج می رود.

ثمینی ادامه داد: بانوان هم در دوران جنگ دوشادوش مردان بخش مهمی از پشتیبانی جنگ را بر عهده داشتند و هم در بمباران ها به شهادت رسیدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاهر به اینکه کسانی بودند که به شیوه عملی فرهنگ دفاع مقدس را درس دادند، اضافه کرد: بانوان ایثارگر کسانی بودند که هم فرزندان را پرورش دادند و با اخلاص آنان را به جبهه اعزام کردند و خودشان نیز نقش پشتیبانی در جنگ داشتند.

ثمینی با تأکید بر لزوم تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل های جوان به ویژه دانش آموزان انتقال داده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما باشد، انقلاب از هجمه ها و تهدیدها مصون خواهد بود، بر لزوم استمرار برگزاری یادواره های شهدای زن تأکید کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا