بازگشایی سالن اپرای معروف ایتالیا پس از ماه ها تعطیلی

بازگشایی سالن اپرای معروف ایتالیا پس از ماه ها تعطیلی

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - درهای ساختمان اپرای مشهور «لا اسکالا» در ایتالیا پس از ماه‌ها تعطیلی ناشی‌ از شیوع ویروس کرونا به روی مردم باز شد.

به نقل از رویترز، با بازگشایی سالن اپرای «لا اسکالا» پس از هفت ماه تعطیلی، امید برای احیای تدریجی بعد فرهنگی میلان افزایش پیدا کرد.

روز دوشنبه اعضای ارکستر در «لا اسکالا» که ماسک بر چهره داشتند برای حدود ۵۰۰ مخاطب که در اتاقک های بالایی این سالن اپرا حضور داشتند برنامه اجرا کردند.

اجرای روز بازگشایی، تشویق ۵ دقیقه ای حضار را به همراه داشت و با قطعه ای از «وردی» نیز به پایان رسید. این کنسرت همچنین همزمان با هفتاد و پنجمین سالگرد بازگشایی این سالن اپرا پس از بمباران جنگ جهانی دوم برگزار شد.

«دومنیک میر» مدیر این سالن اپرا بیان کرد: «بازگشایی این سالن نمادی از آغاز دوباره فعالیت «لا اسکالا» و تمام ایتالیا است.»

با کاهش شمار مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا در ایتالیا روند کاهش محدودیت های ناشی از همه گیری این ویروس آغاز شده است و برنامه هایی برای کاهش محدودیت های گردشگری نیز اعلام شده است.

ایتالیا از اکتبر سالن های کنسرت و اپرا را برای کنترل گسترش ویروس کرونا تعطیل کرد. رستوران ها، سینماها و سالن های تئاتر در آوریل به صورت جزئی در اغلب مناطق این کشور بازگشایی شدند.

منبع : خبرگزاری ایسنا