17 کانون فرهنگی مساجد تخصصی شدند -  ارزانی: در سال 1400 در پی شفافیت مالی هستیم
سرویس فرهنگ و هنر - حجت الاسلام ارزانی، در نشست هم‌اندیشی مدیران منتخب کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در اردوگاه شهدای خرماکلا گفت: کادرسازی منجر به توسعه همه‌جانبه کانون‌ها می‌شود؛ کانون‌هایی که ویژگی آنها حرکت جهادی و انقلابی بودن است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در نشست هم اندیشی مدیران منتخب کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به میزبانی استان مازندران و مبتنی بر رواق های ۱۲ گانه در اردوگاه شهدای خرماکلا، طی سخنانی اظهار کرد: حضور شما در این شرایط کرونایی بیانگر دغدغه در این امر و حماسه آفرینی در انتخابات ۱۴۰۰ نشان دهنده دغدغه مردم در شرکت تاثیرگذار و سرنوشت کشور است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: فضای بهتری به طور یقین برای کشور جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد خورد چرا که خدا فرموده که اگر شما در صحنه نباشید، خداوند امور را تغییر نمی دهد و نعمت را از شما می گیرد و به کسانی که سزاوارتر هستند، می دهد.

وی تجربه کانون های فرهنگی هنری در کشور جمهوری اسلامی ایران و جهان را تجربه متفاوتی دانست و افزود: برنامه ریزی شده تا فضایی در دل مسجد و در حوزه فرهنگ و هنر، وارد شود و از دل مسجد، جوانان را با خدا و معنویت هر چه بشتر مانوس سازیم تا مدلی جهانی را ارائه دهیم.

ارزانی تصریح کرد: در افق ۱۴۰۰ باید ارتباط جهانی ما در راستایی باشد تا معین در کشورهای دیگر شویم و الگوسازی نماییم و کارهای فاخر در جهان توسط شما نهادینه و معرفی شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: همه فکر می کردند که انقلاب تمام می شود اما ۴۲ سال، ایستاده اید و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، گام دوم انقلاب را پایه ریزی و تا ۱۴۴۰ را برنامه ریزی کردند که با حرکت جهادی و با برنامه ریزی سیستماتیک می توان به قله های رفیع نائل شد.

ارزانی خطاب به حاضرین در نشست افزود: بدون حقوق و مزایا در کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت می کنید و کار شما، جهادی و داوطلبانه است که تاثیرگذاری بسیار دارد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به وجود ظرفیت های بالا در کانون های فهما، افزود: بچه های مسجدی، انقلابی و کانونی که مرشد و مرید مقام معظم معظم رهبری(مدظله العالی) هستند باید در میدان به صورت جانانه وارد عمل شوند و منصف باشند.

وی بیان کرد: در سامانه ۱۴۰۰، شفافیت مالی بارگذاری می شود تا همگان در جریان امور قرار گیرند که بخشی از این موارد در سال گذشته اجرایی شد و منابعی را باید برای خودکفا شدن بیابیم.

ارزانی با بیان اینکه تخصصی شدن رواق ها از موارد مهمی است که باید در دستور کار باشد، افزود: فهما در سال جاری، دو ساله می شود و در حال اوج گیری است و باید تلاش شود تا به خروجی های خوب برسیم.
 
وی ادامه داد: دارای سه شبستان و  ۱۲ رواق هستیم و باید ببینیم چه کاری در این سه شبستان می توانیم، انجام دهیم و راستی آزمایی در کانون ها باید صورت گیرد. در این میان آموزش یک ضرورت برای همه ما به شمار می آید و آموزش در رواق ها، متفاوت است و باید مدل آموزشی برای ۱۴۰۰ برنامه ریزی شود؛ البته نمی شود آموزش ها برای همه استان ها متمرکز و یکسان باشد بلکه باید براساس استان به این مسأله توجه و آن را اجرایی کرد.

ارزانی بر آماده کردن فضا بر اساس علائق و توانمندی ها در بخش های مختلف تاکید کرد و افزود: ما با فراهم کردن ارتباطات بین المللی و با مجلس درصدد رفع مشکلات بچه مسجدی ها در مدل های مختلف هستیم. وظیفه ما کارسازی، کادرسازی و دیده شدن اعضای کانون های مساجد است و هنگامی که شما دیده شوید در این صورت است که  توسعه همه جانبه بوجود می آید.

وی همچنین انتقال تجربه را مهم دانست و تاکید کرد: باید این هدف مهم اجرایی شود، در راستای تحقق این مهم از ظرفیت ها و فکر یکدیگر استفاده کنید تا همه با هم برای رفع مشکلات گام برداریم؛ با توجه به اینکه ۱۲ رواق  در ۳۵ منطقه و ۳۱ استان داریم، بنابراین بعد از این هم اندیشی باید تلاش شود تا در هر استان ۱۲ رواق تشکیل شود.

17 کانون فرهنگی مساجد تخصصی شدند -  ارزانی: در سال 1400 در پی شفافیت مالی هستیم

 


مدیران ۱۷ کانون فرهنگی هنری منتخب از سراسر کشور احکام رواق های تخصصی را دریافت کردند

در جریان برگزاری این نشست هم اندیشی، مدیران منتخب کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با حضور حجت الاسلام ارزانی، مدیران ۱۷ کانون منتخب از سراسر کشور احکام رواق های تخصصی را دریافت کردند.هرکدام از این احکام دارای اعتبار یک ساله است.

فهرست کانون های منتخب که موفق به دریافت احکام در این رواق ها شدند، به شرح ذیل است:

کانون های فرهنگی هنری «فاطمه الزهرا(س)» از استان چهار محال و بختیاری و «مهدویون» از استان تهران موفق به احراز شرایط رواق ترنج از شبستان هنر شده و حکم این رواق را دریافت کردند.

کانون های فرهنگی هنری «المهدی(عج)» از استان آذربایجان غربی، موفق به کسب شرایط احراز رواق دانش از شبستان فرهنگ شد، همچنین کانون های فرهنگی هنری«معراج الصالحین» از استان اصفهان و «آل یاسین» از استان گیلان موفق به کسب شرایط احراز رواق رسانه از شبستان فرهنگ شدند.

کانون های «شهید کاوه» از استان خراسان رضوی و «غدیر» از استان یزد موفق به کسب شرایط احراز رواق سرود از شبستان هنر شدند. 

کانون فرهنگی هنری «الزهرا(ع) از استان اردبیل موفق به کسب شرایط احراز رواق فیلم در شبستان هنر شد.

کانون فرهنگی هنری «امام زمان(عج) از استان مازندران موفق به کسب شرایط احراز رواق فن آوری از شبستان نوآوری شد.

کانون فرهنگی هنری «شهدای کتیران» از استان مرکزی موفق به کسب شرایط احراز رواق قلم از شبستان هنر شد.

کانون های فرهنگی هنری «شهید علی گراییلی» از استان مازندران و «شهدای توت نده» از استان کهگیلویه و بویر احمد موفق به کسب شرایط احراز رواق کارآفرینی از شبستان نوآوری شدند.

کانون فرهنگی هنری «سالار شهیدان» از استان چهار محال و بختیاری موفق به کسب شرایط احراز رواق کتاب از شبستان فرهنگ شد.

کانون فرهنگی هنری «صاحب الزمان(عج)» از استان لرستان به موفق به کسب شرایط احراز رواق نمایش از شبستان هنر شد.

کانون های فرهنگی هنری «آل طاها» از استان لرستان و «آیت آلله حائری میبدی» از استان یزد موفق به کسب شرایط احراز رواق نور از شبستان فرهنگ شدند.

کانون های فرهنگی هنری «نورالانوار» از استان آذربایجان غربی و «منتظران ولیعصر(عج) از استان البرز موفق به کسب شرایط احراز رواق همدلی از شبستان فرهنگ شدند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز