نماینده ولی فقیه در عراق: کم بودن زوار ایرانی  برای مردم عراق خیلی غم انگیز است
سرویس فرهنگ و هنر - آیت‌الله حسینی در گردهمایی مبلغین اربعین گفت: نبود زوار ایرانی، برای مردم عراق خیلی غم‌انگیز است و بارها مسؤولان موکب‌ها به من پیام داده‌اند که از کم بودن زوار ایرانی ناراحت هستند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به نجف اشرف، آیت الله سیدمجتبی حسینی نماینده ولی فقیه در عراق در گردهمایی مبلغین اربعین که در شهر مقدس نجف برگزار شد، مسأله اربعین را بسیار مهم خواند و خاطرنشان کرد: مسأله اربعین همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مثل ندارد و هیچ دنیا چنین مسأله ای که این طور مردمی باشدف وجود ندارد.

وی در مقایسه سفر اربعین با سفر حج افزود: در سفر حج میزبانان معمولاً به دنبال سود خود هستند، ولی در اربعین، مسأله کاملاً بر عکس است و میزبانان از همه داشته های خود برای زوار، ایثار و انفاق می کنند، با اینکه اکثراً وضع مالی بدی نیز دارند، ولی با این حال با تمام وجود به زوار خدمت می کنند.

نماینده ولی فقیه در عراق: کم بودن زوار ایرانی  برای مردم عراق خیلی غم انگیز است

 آیت الله حسینی بیان داشت: در اینجا همه هم دیگر را برادر می دانند و با اینکه از کشورهای مختلف به زیارت اربعین می آیند و زبان همدیگر هم متوجه نمی شوند، ولی به برکت اسم سیدالشهدا (ع) همدل و همرنگ هستند و این نکته بسیار مهمی است.

وی ادامه داد: نبود زوار ایرانی، برای مردم عراق خیلی غم انگیز است و بارها مسؤولان موکب ها به من پیام داده اند که از کم بودن زوار ایرانی ناراحت هستند و إن شاء الله بسیار امید داریم در سال های آتی دوباره اعزام زوار ایرانی هموارتر شود.

نماینده ولی فقیه در عراق ابراز داشت: نکته ای که در این دو سال قابل توجه است که خود عراقی ها بیشتر در مراسم اربعین شرکت کرده اند که در نبود زوار خارج از عراق کم بودن زائران را جبران کنند.

نماینده ولی فقیه در عراق: کم بودن زوار ایرانی  برای مردم عراق خیلی غم انگیز است

وی با تشکر از مبلغین اربعینی که امسال در این شرایط سخت و با محدودیت ها در امر تبلیغ اربعین شرکت کرده اند، اظهار داشت: امروز احیای امر اهل بیت (ع) و لبیک به هل من ناصر سیدالشهدا (ع) است که همان اصلاح جامعه است که گفته خود امام حسین (ع) است، لذا وظیفه ما است هر کاری در این زمینه ممکن است، انجام دهیم.

به گزارش فارس، حدود ۱۰۰ مبلغ اربعینی در محورهای تبلیغی اربعینی شامل محورهای نجف، کربلا، کاظمین، کوفه، طریق های مشایه، سامرا و استان واسط عراق از امروز (جمعه دوم مهر ماه) به امر تبلیغ می پردازند.

منبع : خبرگزاری فارس