راه اندازی درمانگاه جدید برای زائران اربعین در کربلا

راه اندازی درمانگاه جدید برای زائران اربعین در کربلا

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا در اختیار زائران اربعین است، از راه‌اندازی یک درمانگاه جدید در جوار حرم امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - طاهر درودی، مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی در گفت وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس گفت: امسال به توجه به کاهش سهمیه ایرانیان در اربعین، تیم بهداشت و درمان مرکز پزشکی هلال احمر از بیش از یک هزار نفر به ۱۸۰ نفر تقلیل پیدا کرد. 

وی با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا مستقر است، افزود: با نزدیک شدن به ایام اربعین و حضور جمعی از زائران در کربلا، مرکز پزشکی هلال احمر یک درمانگاه دیگر نیز برای رفاه حال زائران راه اندازی کرد.

راه اندازی درمانگاه جدید برای زائران اربعین در کربلا

 

وی با اشاره به فعالیت مرکز درمانی در صحن حضرت زینب (س)، خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در صحن حضرت زینب (س) یعنی حدفاصل حرم امام حسین (ع) تا خیمه گاه، یک مرکز درمانی جدید راه اندازی شده است تا زائران در کربلا بتوانند در صورت نیاز به آنجا مراجعه کنند. بنابراین، امسال تیم درمانی و بهداشتی کشورمان در سه درمانگاه به زائران اربعین خدمات رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه برخی از تجهیزات مستقر در کربلا طی روزهای اخیر افزایش یافته است، گفت: با افزایش تعداد زائران در کربلا، خدمات درمانی و اعضای تیم بهداشت و درمان کشورمان در کربلا افزایش یافته است. اما به لطف خدا تاکنون مشکلی گزارش نشده و تعداد افراد مراجعه کننده به درمانگاه ها هم کاهش یافته است.

به گزارش فارس، تیم درمانی و بهداشتی کشورمان در عراق برای کمک به بیماران در کربلا و نجف مستقر است. همچنین چهار آمبولانس در کربلا و چهار آمبولانس در نجف برای انتقال بیماران پیش بینی شده است تا در صورت نیاز بیماران را به بیمارستان های عراق یا حتی مرز زمینی کشورمان منتقل کند.

منبع : خبرگزاری فارس