جشنواره کتاب بچه های مسجد برگزار می شود

جشنواره کتاب بچه های مسجد برگزار می شود

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - جشنواره کتاب بچه‌های مسجد در بخش‌های کتابخوان برتر، کتابخانه برتر، کتابدار برتر و سفیران کتاب و با همکاری ستاد فهمای استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از ایسنا - ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، جشنواره کتاب بچه های مسجد با همکاری ستاد هماهنگی کانون‎های فهما استان تهران برگزار می شود.

 بنابر این گزارش، اهمیت کتاب و کتاب خوانی در اسلام به قدری است که معجزه خاتم الانبیاء ( صلی الله علیه ) کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر اعظم ( صلی الله علیه ) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب ، قلم ، و علم توأم شده است . ترویج کتاب­خوانی، نهادینه کردن عادتِ مطالعه در همه شئون زندگی است. کانون های فرهنگی هنری مساجد ، یکی از مؤثرترین نهادهای فعال فرهنگی در حوزه کتاب و ترویج کتاب خوانی است در همین راستا ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با همکاری ستاد فهما استان تهران اقدام به برگزاری جشنواره کتاب و کتاب خوانی می کرده است.

ترویج فرهنگ کتابخوانی در فضای حقیقی و مجازی، ارتقاء سطح علمی و مهارت افزایی فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه اعضای کانون ­های فرهنگی هنری مساجد از اهداف برگزاری این جشنواره است.

کتابخوان برتر، کتابخانه برتر، کتابدار برتر و سفیران کتاب بخش های این کتاب هستند.

اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در جشنواره به سامانه بچه های مسجد به نشانی www.bachehayemasjed.ir  و وبگاه جشنواره www.ravaqeketab.ir  مراجعه  کنند.

مهلت ارسال آثار تا اول آبان 1400 است و از برگزیدگان جشنواره ، در دو مرحله استانی و کشوری تقدیر به عمل خواهد آمد .

علاقمندان جهت ارتباط با دبیرخانه جشنواره می توانند با شماره 02144848835-9 تماس بگیرند.

منبع : خبرگزاری ایسنا