فکر عاجلی برای سازه های آبی ـ تاریخی شوشتر شود

فکر عاجلی برای سازه های آبی ـ تاریخی شوشتر شود

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکاف‌های ایجاد شده در سازه‌های آبی - تاریخی شوشتر گفت: اگر در خصوص این سازه‌ها فکر عاجلی نشود شاید فاجعه‌ای در زمینه تاریخی و میراث فرهنگی کشور و دنیا رخ دهد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از ایسنا - محمدرضا دشتی اظهار کرد: با دعوت از مجمع نمایندگان خوزستان، هیات فراکسیون گردشگری مجلس سفره دو روزه ای به خوزستان داشتیم تا راهکارهای ارتقای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بررسی شود.

وی با اشاره به بازدید از موزه منطقه ای اهواز و سرعت خوب ساخت آن افزود: امیدوارم با پیشرفت های فیزیکی، این موزه در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ افتتاح شود چراکه سرمایه بزرگی برای منطقه جنوب و جنوب غرب کشور خواهد بود.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دانشکده سه گوش اهواز نیز ساختمان بی نظیری است که متاسفانه مورد بی مهری مسئولان استان خوزستان قرار گرفته و امیدوارم این مساله حل شود.

دشتی با بیان این که بی نظیرترین و منحصربه فردترین سازه آبی دنیا در شوشتر قرار دارد و به همین خاطر به عنوان پایتخت سازه های آبی ـ تاریخی دنیا شناخته شده است، ادامه داد: اعضای فراکسیون از مبداء رودخانه کارون تا آبریزهای مختلف، از مشکلات بازدید کردند.  اگر نسبت به این سازه فکر عاجلی نشود شاید فاجعه ای در مسائل تاریخی و میراث فرهنگی کشور و دنیا رخ دهد. امیدوارم با پیگیری های مردم این شهرستان و مکاتبات با رئیس جمهور و وزرای مربوطه و دستور جدید وزیر نیرو، به زودی این مشکل حل شود.

وی تصریح کرد: لایروبی رودخانه کارون و سازه های آبی ـ تاریخی، دو مشکل این منطقه هستند و اگر فکر عاجلی برای شکاف های این سازه ها نشود شاید در آینده جبران نشود. مسؤولان استانی و فرااستانی باید کاری در این زمینه انجام دهند تا این بنای تاریخی جهانی نجات داده شود.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مقوله گردشگری خاطرنشان کرد: هر استان ایران قطعه بهشت گردشگری است اما متاسفانه آن گونه که باید مسئولان کشور به آن اهتمام نداشته اند. امیدواریم دولت سیزدهم و وزیر میراث فرهنگی بتوانند فکر عاجلی برای بحث گردشگری کنند زیرا صنعت گردشگری می تواند به عنوان یکی از منابع درآمدی هر استان باشد.

دشتی افزود: اکنون عازم چغازنبیل هستیم تا پس از بررسی و جمع بندی سفر بتوانیم پس از کرونا گردشگری استان را رونق دهیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا