پاسارگاد نماد مدنیت است

پاسارگاد نماد مدنیت است

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پاسارگاد را نماد مدنیت دانست و گفت: پاسارگاد متعلق به شخصیت جهانی کورش است، صرف نظر از اینکه اینجا دفن شده یا نشده باشد، مهم احترام به شخصیتی‌ست که تعلق به ایرانیان دارد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از ایسنا - سید عزت الله ضرغامی عصر پنجشنبه ۲۲ مهر در حاشیه بازدید از میراث جهانی پاسارگاد گفت: منطقه گردشگری پاسارگاد از موضوعاتی است که در سفر ریاست جمهوری به فارس مورد توجه است و برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، ضرغامی ادامه داد: عمده اعتبارات را به زیرساخت ها، مرمت و تسهیلاتی که به مردم باید داده شود، اختصاص می دهیم.

ضرغامی گفت: پاسارگاد یک موقعیت بین المللی منحصربه فرد است، اگر نگوییم جایگاه ویژه ای دارد یک نشان از تمدن مدنی و بشری است.

او خاطرنشان کرد: پاسارگاد نمادی از مدنیت است، بنابراین پاسارگاد متعلق به شخصیت جهانی کوروش است صرف نظر از اینکه در اینجا دفن شده یا نشده آنچه مهم است احترام به شخصیتی است که متعلق به ایرانیان است.

وزیر میراث تأکید کرد: در تحقیقاتی که انجام دادم شخصیت اسکندر در هالیوود نمی تواند ذی القرنین باشد، کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد ازنظر قدمت تاریخی اقوام و قبیله ها را به وحدت برساند.

او گفت: تاریخ ایرانیان قدمت ۷هزارساله و بیشتر دارد یک نقطه برجسته تاریخ اقدامات کوروش است، مدنیت پاسارگاد که هویت پدران ماست ارزشمند است.

ضرغامی اضافه کرد: آثار باقی مانده نشانه های رفتار و عبرت مردم است البته دشمنان با بهانه هایی می خواهند دوقطبی راه بیندازند باید وحدت را مورد توجه قرار دهیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تاکنون ۲۰میلیارد تومان اعتبار قطعی تخصیص داده شده و در جاهای دیگر اعتبارات دیگری را نیز تخصیص خواهیم داد.

منبع : خبرگزاری ایسنا