چاپ دوم (رساله نماز و روزه)  حضرت آیت الله خامنه ای

چاپ دوم (رساله نماز و روزه) حضرت آیت الله خامنه ای

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - «رساله نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌‌قدر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده که چاپ دوم آن در دسترس مقلدین معظم له قرار گرفت.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - «رساله نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدّظلّه العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده که چاپ دوم آن در دسترس مقلدین معظم له قرار گرفت.

این رساله عملیه که شامل ۱۰۰۹ مسئله شرعی است، انعکاس دهنده جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف است.

یکی از مهم ترین ویژگی ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده نویسی مسائل آن است، به گونه ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان پذیر شده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.

در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت تر مسائل شرعی کمک می کند.

همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است.

شایان ذکر است که معظّمٌ له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام نموده اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.

لازم به ذکر است، این رساله در ۱۶۰ صفحه از سوی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدّظلّه العالی) به چاپ رسیده و علاقمندان می توانند این رساله را از کتابفروشی های سراسر کشور یا از سایت انتشارات انقلاب اسلامی تهیه کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز