رئیس جمهوری که هسته خرما از زمین برمی داشت + ویدیو

رئیس جمهوری که هسته خرما از زمین برمی داشت + ویدیو

۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - حجت‌الاسلام حسین انصاریان گفت: امام باقر(ع) می‌فرماید: امیرالمومنین(ع) هرچه هسته خرما در کوچه و خیابان می‌دید، خم می‌شد و از روی زمین برمی‌داشت. ایشان این کار را زمانی انجام می‌داد که رئیس جمهور مملکت بود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - حجت الاسلام حسین انصاریان استاد اخلاق و مفسر قرآن کریم طی سخنرانی در دهه دوم محرم امسال در شهرستان خوی اظهارداشت: امام باقر(ع) می فرماید: امیرالمومنین(ع) هرچه هسته خرما در کوچه و خیابان می دید، خم می شد و از روی زمین برمی داشت. ایشان این کار را زمانی انجام می داد که رئیس جمهور مملکتی بود که حدوداً ۱۵ برابر ایران کنونی وسعت داشت.

وی افزود: تعداد این هسته های خرما به ۱۰۰ هزار دانه رسید و بعد آن ها را کاشت. امام باقر(ع) می فرماید: یکی از این هسته ها هدر نرفت و بعد از ۳،۴ سال تمام آنها، درخت خرمای باردار شد. امیرالمومنین(ع) ابوتراب یعنی پدر خاک است. روزی کنار زمین آمد و به قنبر فرمود: قلم و کاغذ بیاور. هنوز یک خرما هم از این باغ نچشیده بود و تا آخر عمر هم نچشید.

انصاریان ادامه داد: ایشان برروی خاک نشست و نوشت: بسم الله الرحمن الرحیم، ۱۰۰ هزار درخت خرما به دست علی بنده خدا کاشته شد. تمام این ۱۰۰ هزار درخت تا ابد وقف برای نیازمندان مردم است و تولیت آن را به حسن و حسین(ع) دادم. تولیت ها حق کندن یک دانه خرما ندارند مگر اینکه آنان تهی دست باشند که به اندازه زندگی خود حق دارند از آن بردارند.

فیلم این سخنرانی را اینجا مشاهده کنید:

 


 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز