سردار قریشی: مسلمانان مانع تخریب حرم نبوی شدند -  ساخت بقیع آرزوی دیرینه شیعیان است
سرویس فرهنگ و هنر - جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه علمای اسلام پس از تخریب بقیع، با فشار بر حکام سعودی از تخریب حرم نبوی جلوگیری کردند، گفت: ساخت بقیع آرزوی دیرینه مسلمانان به ویژه شیعیان است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - ب، سیدقاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین در مراسم برگزیدگان جشنواره طراحی و معماری بقاع متبرکه بقیع که امروز دوشنبه سوم آبان ماه در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: از صدر اسلام با تعاریفی که ائمه اطهار علیه السلام از بقیع داشتند و به ویژه با روی کار آمدن بنی امیه مخالفت با بقیع شدت بیشتری گرفت و حکام درصدد تخریب آن برآمدند.

وی با بیان اینکه تلاش مسلمانان موجب شد تا زمینه ای فراهم شود تا بارگاهی برای بقیع ساخته شود و در دورانی حفظ و توسعه یابد، افزود: با روی کار آمدن وهابیت در عربستان، قبرستان بقیع توسط این فرقه انحرافی در قرن ۱۳ و ۱۴ با کشتار اهالی مدینه تخریب شد و بارگاه نورانی ائمه اطهار علیهم السلام هم از بین رفت.

قریشی با اشاره به اینکه پس از تخریب بقیع قرار بود مسجدالنبی (ص) هم توسط وهابیون تخریب شود، تصریح کرد: در آن دوران آیت الله حائری اصفهانی و محمدتقی آل احمد با قانع کردن برخی از بزرگان و تحت فشار گذاشتن بزرگان سعودی از تخریب حرم نبوی جلوگیری کردند. بعد از آن هم مسلمانان برای ساخت مرقد مطهر ائمه مدفون در قبرستان بقیع تلاش کردند و حتی دولت سعودی هم قول مساعدت داد. اما متاسفانه این امر محقق نشد و سعودی ها هم به قول خود عمل نکردند. با این وجود، ساخت بارگاه و حرم برای ائمه بقیع (ع) آرزوی دیرینه مسلمانان و به ویژه شیعیان است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز