40 سالی که با یک اتهام بر باد رفت -  پرونده دردناک تعرض به آلیس سبالد
سرویس فرهنگ و هنر - آنتونی برودواتر پس از ۴ دهه که ۱۶ سالش را در زندان گذارند از اتهام تجاوز به آلیس سبالد نویسنده مشهور آمریکایی تبرئه شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - چهار دهه پیش در سال ۱۹۸۱ دختری ۱۹ ساله به نام آلیس سبالد به مرکز پلیس نیویورک رفت تا از میان ۵ مرد سیاه پوست، فردی را شناسایی کند که مرتکب تجاوز شده بود. 

در نهایت او جوانی سیاه پوست به نام آنتونی برودواتر را به عنوان متجاوز شناسایی کرد و در نتیجه برودواتر ۱۶ سال را در زندان گذراند اما هیچگاه این اتهام را نپذیرفت.

40 سالی که با یک اتهام بر باد رفت -  پرونده دردناک تعرض به آلیس سبالد

آلیس سبالد که اکنون نویسنده سرشناسی است، آن زمان ۱۹ سال داشت و چند ماه قبل از آن قربانی حمله مردی متجاوز شده بود. 

از آثار سبالد می توان به «استخوان های دوست داشتنی»، «خوش شانس» و «ماه نیمه تمام» اشاره کرد. «استخوان های دوست داشتنی» از او در ایران ترجمه و چاپ شده است. 

40 سالی که با یک اتهام بر باد رفت -  پرونده دردناک تعرض به آلیس سبالد

حالا پس از ۴۰ سال دادگاهی دیگر رای به بی گناهی برودواتر داده و اعلام کرده است که مدارک و اسنادی با اتکا به آن ها حکم به گناهکاری او داده شده، به هیچ وجه محکمه پسند و کافی نیست. 

در پی اعلام این حکم آلیس سبالد از فردی که برای ۴ دهه فکر می کرد، زندگیش را تلخ کرده است، عذرخواهی کرد. برودواتر نیز عذرخواهی او را پذیرفت و اعلام کرد که هر دوی آن ها قربانی هستند، یکی قربانی تجاوز و دیگر قربانی سیستم ناکارآمد قضایی و نژادپرستی. 

/ گاردین

منبع : خبرآنلاین