یادواره شهدای غواص عملیات کربلای 4 در همدان برگزار می شود
سرویس فرهنگ و هنر - به همت جمعی از رزمندگان همدانی عملیات کربلای چهار، مراسم یادواره شهدای غواص استان در این عملیات برگزار می‌شود. 

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از ایسنا - یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس استان در رابطه با برگزاری این یادواره، گفت: این مراسم در سال های گذشته نیز برگزار می شد که متاسفانه در دو سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی امکان برگزاری این مراسم به صورت حضوری فراهم نبود و به صورت مجازی برگزار شد. 

کریم مطهری افزود: یادواره شهدای غواص استان در عملیات کربلای ۴، روز پنجشنبه دوم دی ماه بعد از نماز مغرب و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) برگزار می شود. 

وی با بیان اینکه در این عملیات ١٩٢ تن از رزمندگان استان همدان به شهادت رسیدند، افزود: با توجه به علاقمندی مردم به ویژه جوانان نسبت به حوزه دفاع مقدس، این مراسم با روایت گری و خاطره گویی تعدادی از همرزمان شهدای این عملیات برگزار خواهد شد.

یادآور می شود عملیات کربلای۴، شب چهارم دی سال ۶۵ انجام شد که لشکر انصارالحسین(ع) استان همدان جزء یگان هایی بود که نقش ارزنده ای در این عملیات ایفا کرد و گردان غواص جعفر طیار جز گردان های خط شکن در این عملیات بود.

سایر گردان های عملیاتی لشکر انصارالحسین (ع) نیز در این عملیات حضوری پررنگ و محوری داشتند که بسیاری از رزمندگان استان در این عملیات به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. در این عملیات رزمندگان مجبور به عبور از اروند رود بودند که بسیاری از آنها به شهادت رسیدند و پیکر مطهرشان در همان منطقه باقی ماند که بعدها به کمک نیروهای تفحس ، پیکر تعدادی از این شهدا شناسایی و به کشور بازگردانده شدند و پیکر تعدادی از رزمندگان این عملیات تاکنون پیدا نشده و جاویدالاثر هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا