انتخاب بازرسان انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

انتخاب بازرسان انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - بیست‌وسومین مجمع عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برگزار شد و شرکت‌کنندگان در مجمع عمومی شیدا رنجبر، شهلا انتظاریان و حمید اباذری را به‌عنوان بازرسان اصلی و فاطمه زمانی و پروین پناهی را به‌عنوان بازرسان علی‌البدل انجمن برگزیدند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از ایسنا - روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، در این دوره مجمع عمومی انجمن، فریدون عموزاده خلیلی، رئیس هیئت مدیره انجمن و رئیس مجمع، از استقرار و تداوم فعالیت تأثیرگذار انجمن در طول بیش از دو دهه یاد کرد و گفت: به یاد داشته باشیم در جامعه ای بیش از ۲۰ سال دوام آورده ایم که نه دولت در مفهوم کلان خودش چندان روی خوشی به تشکل های غیردولتی و نهادهای مدنی نشان می دهد و نه جامعه ساز و کارهای لازم را برای این فعالیت ها ایجاد کرده است. از این رو به رغم انتقادهایی که حتماً بسیاری از ما به عملکرد انجمن به خصوص در دوران کرونا داریم، اهمیت وجود و کارکرد چنین انجمن هایی را از یاد نبریم. هر کس می تواند به قدر مقدوراتش و با حفظ نگاه انتقادی، به بقا و تداوم فعالیت این نهاد مدنی، کمک کند.

 عموزاده خلیلی ضمن اشاره به واکنش نشان دادن انجمن در مورد مسائل مربوط به کودکان و همچنین تلاش انجمن برای کمک به کاهش مشکلات نویسندگان گفت: انجمن اساسنامه ای دارد که راهنمای ما برای حرکت در مسیر درست است و اعضا به هیئت مدیره وکالت می دهند که از طرف ایشان مواد این اساسنامه را که در پی حمایت صنفی و فرهنگی از اعضا، ارتقای ادبیات کودک و کمک به کودکان از طریق ارتقا و رشد ادبیات کودک و نویسندگان کودک است، محقق کند. این سخنان بدین معناست که بسیاری از کارهای لازم روی زمین مانده و به انجام نرسیده، اما امیدواریم انجمن بتواند پس از گذر از دوره کرونا فعالیت هایش را بیشتر کند. 

 رئیس هیئت مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل انجمن و اعضای آن یادآور شد: همه باید برای استفاده بهتر از پتانسیل موجود تلاش کنیم و برگزاری نشست ها، دورهمی ها، کارگاه ها و... می تواند جزو این برنامه ها باشد و البته مجمع عمومی هم می تواند در صورت لزوم با  انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان قوی تر، چنین فرصتی را فراهم کند.

 رئیس مجمع عمومی انجمن همچنین به تأسیس انجمن صنفی نویسندگان کودک و نوجوان پس از مدت ها تلاش و پیگیری اشاره کرد و آن را کاری بزرگ در این حوزه دانست.

 در جلسه مجمع عمومی، گزارش فعالیت های یک ساله و تراز مالی سال ۱۳۹۹ انجمن که از قبل در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفته بود، پس از اظهار نظرها و توضیح هایی در این زمینه و اظهار نظر بازرسان، مورد تأیید مجمع قرار گرفت و تصویب شد. همچنین حاضران در مجمع عمومی انجمن، پس از گفت وگو و اظهار نظر برخی از آنان، بودجه پیشنهادی و مبلغ حق عضویت و ورودیه اعضای جدید  انجمن را نیز تصویب کردند.

 معصومه انصاریان نایب رئیس مجمع و از پیشکسوتان انجمن نیز در این جلسه درباره صندوق حامی که مستقل از صندوق انجمن و با حمایت اعضا، تشکیل شده دستاوردهای آن را برای حاضران توضیح داد و اعضا را دعوت کرد که در صورت امکان و در حد توان، به طور مرتب و ماهیانه به این صندوق کمک کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا