برگزیده شدن 18 مقاله از 100 مقاله ارسال شده -  شاگردان حضرت یحیی (ع) در یمن افتخار می آفرینند
سرویس فرهنگ و هنر - دبیر علمی کنگره ملی حضرت یحیی بن زید (ع) با اشاره به ارسال بیش از ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره، گفت: از لین میان ۱۸ مقاله برگزیده و پنج مقاله به صورت سخنرانی ارائه شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از ایسنا - محمدحسین رجبی دوانی امشب در آیین اختتامیه کنگره ملی امامزاده یحیی بن زید (ع) با اشاره به اینکه پس از فراخوان شورای سیاستگذاری کنگره بیش از ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شد، اظهار کرد: علمای دینی و دانشگاهی ارجمندی در اصفهان پس از بررسی تمامی مقالات ۶۰ مقاله را جهت شرکت در مرحله داوری انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه ارزیابی و داوری نهایی توسط علمایی از قم و تهران منجر به انتخاب ۱۸ مقاله برگزیده شد، افزود: پنج مقاله نیز به صورت سخنرانی در پول تخصصی و علمی کنگره در دانشگاه گنبدکاووس ارائه شد.

دبیر علمی کنگره ملی یحیی بن زید (ع) از همکاری ۱۵ دانشگاه، ۱۸ عضو هیئت علمی دانشگاه و استاد مبرز حوزه علمیه جهت نظارت علنی و داوری کنگره خبر داد و گفت: به لطف خدا در جریان این کنگره محضر دو تن از مراجع عظام تقلید آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی و همچنین آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: مراجع بزرگوار تقلید علاوه بر بیانات ارزشمند خود در جمع شورای سیاستگذاری کنگره، پیامهایی را جهت چاپ در کتاب کنگره ارسال کرده اند.

رجبی دوانی وجود این امامزاده جلیل القدر و مبارز را نعمتی بزرگ برای کشور و به ویژه استان گلستان دانست و تاکید کرد: امروز شاگردان و پیروانش این امامزاده واجب التعظیم در یمن قهرمان در برابر آل سعود مشغول افتخارآفرینی برای اسلام هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا