فروش نزدیک به نیم میلیون کتاب در 4 روز

فروش نزدیک به نیم میلیون کتاب در 4 روز

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از فروش ۴۴۳ هزار نسخه کتاب در مدت چهار روز گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - علی رمضانی گفت: با پایان یافتن چهارمین روز از این نمایشگاه، از سوی ۲ هزار ۱۰۰ ناشر شرکت کننده ۴۴۳ هزار و ۳۳۹ نسخه کتاب به ارزش ۲۸۸ میلیارد و ۳۳ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۸۴۰ ریال در مدت چهار روز به فروش رسید. همچنین ۷۹ هزار و ۷۵۰ هزار سفارش در این چهار روز ثبت شده است که از این تعداد ۶۰ هزار و ۵۰۴ سفارش به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شده و ۱۸ هزار و ۳۲۴ سفارش در انتظار ارسال از سوی ناشران است.

وی افزود: حدود سه هزار و ۵۰۰ خانه روستایی با درهای رنگی از سراسر کشور منتظر دریافت کتاب های خریداری شده از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران هستند. این نمایشگاه برای علاقه مندان به کتاب در مناطق مختلف کشور و به ویژه روستاهایی که مشخصه اصلی خانه هایشان پلاک نیست و پستچی ها نشانی آنها را با رنگ درهای منزلشان می شناسند، فرصتی فراهم کرد تا کتاب های خریداری شده خود را رایگان دریافت کنند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با تأکید بر این که مردم برای ارسال کتاب ها هزینه ای پرداخت نمی کنند، عنوان کرد: تمامی هزینه های ارسال کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناشران و حامیان مالی تامین شده و ناشران برای ارسال کتاب ها هزینه ای از خریداران کتاب دریافت نمی کنند. درصورتی که خریداران در این زمینه با مشکل روبه رو شدند می توانند با مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب تهران تماس و مراتب را اطلاع دهند.

منبع : خبرآنلاین

آخرین اخبار سرویس فرهنگ و هنر