مراسم رونمایی کتاب (قلبم می نویسد) در نمایشگاه کتاب برگزار شد

مراسم رونمایی کتاب (قلبم می نویسد) در نمایشگاه کتاب برگزار شد

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - کتاب قلبم می‌نویسد نخستین مجموعه شعر مهدی کریمی تفرشی، اقتصاددان که تا کنون هشت عنوان کتاب در حوزه تجارت و اقتصاد منتشر کرده است در غرفه انتشارات هزاره ققنوس رونمایی شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از همشهری - فرشاد شیرزادی:  مهدی کریمی تفرشی در این مراسم عنوان کرد: «وقتی شاعری مانند زنده یاد احمد شاملو می گوید «عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد» نشان از این دارد که «عشق» از سالیان دور بوده و حضور داشته و با مصائب گوناگون در متن زندگی «انسان» ادامه خواهد یافت. به همین دلیل سعی کرده ام که در مجموعه شعرم، چنان تلاش کنم که شاید آیندگان بگویند یک دو هجای عشق را سروده است.

وی گفت: «سخت است که اقتصاد را با شعر پیوند زد اما من سعی کردم تمام تلاشم را بکنم تا این کار دشوار انجام شود. اگر در بحبوحه کار و مشغله های کلان به انسان و عشق مانند شاعران بزرگ  بنگریم، شاید بتوان دریچه ای به سوی روشنی، نور و شعر گشود.»

کریمی تفرشی در این مراسم گفت: «دو سال قبل در مالزی به عنوان کارآفرین نمونه جهان اسلام برگزیده شدم اما این مهم هم مرا اقناع نکرد. با وجود اینکه میان ۵۸ کشور اسلامی توانستم پرچم مقدس کشورم را به اهتزاز درآورم، و با وجود اینکه تا به امروز ۸ عنوان کتاب در حوزه اقتصاد تألیف کرده ام جای خالی شعر را در این بین واقعاً احساس می کردم و می کنم.»

مراسم رونمایی کتاب (قلبم می نویسد) در نمایشگاه کتاب برگزار شد

وی ادامه داد: پس از این مجموعه قصد دارم رمانی بنویسم و از سوی ناشرم راهی بازار کتاب کنم. به گمانم اغلب ایرانی ها قریحه شعر و ادبیات دارند. در خانه هر ایرانی دو کتاب وجود دارد: یکی قرآن کریم و دیگری حافظ. پدر و پدربزرگم از کودکی ام حافظ خوانی می کردند و همین دلیل علاقه مندی من به شعر شد. در ادامه روند مطالعاتم متون کلاسیک و به فرض شاهنامه و سعدی را هم خواندم اما دریافتم که نبض شعر معاصر ما همان شعر سپید است.

وی تأکید کرد: در شب شعرهای یوسفعلی میرشکاک و برخی بزرگان دیگر هم شرکت کرده ام و تجربیات مختلفی را از این رهگذار به دست آورده ام. به نظرم اگر شعر سپید به درستی سروده شود، این قالب شعری همچنان می تواند حتی برای نسل های آینده هم مخاطب داشته باشد. کتاب «قلبم می نویسد» حاصل تنها یک سوم دست نوشته هایم است و آنها را کوتاه و فشرده و پالوده کرده ام.»

منبع : همشهری آنلاین