برگزاری دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
سرویس فرهنگ و هنر - فراخوان پذیرش هشتمین دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای اعلام شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای) به منظور تربیت پژوهشگر معارف انقلاب اسلامی، برای سال ۱۴۰۱ از بین برادران و خواهران داوطلب و علاقه مند دانش آموختگان دوره دکتری، دانشجویان دوره دکتری و طلاب سطح چهار حوزه علمیه، از طریق آزمون و مصاحبه برای یک دوره آموزشی و پژوهشی دو ساله در شهرهای تهران، قم و مشهد، پژوهشگر می­ پذیرد.

اهداف این طرح عناوینی از قبیل اعتلاء معارف، اصول و  مبانی اسلام ناب محمدی، توانمندسازی پژوهشگران برای حضور در عرصه پژوهشگری  معارف انقلاب اسلامی با رویکرد آینده پژوهی و پاسخ به مسائل و نیازهای جامعه اسلامی، آشناسازی پژوهشگران با روش های کارآمد و موثر پژوهش درحوزه معارف انقلاب اسلامی برای تولید وتعمیق علم و معرفت  دینی به منظور نیل به تمدن نوین اسلامی، گسترش فضای نقد، تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی، سیاست پژوهی و نظریه پردازی درحوزه های معارف انقلاب اسلامی، تولید آثار پژوهشی و تألیف کتاب های علمی درگرایش های تخصصی  مبتنی بر منظومه فکری و اندیشه حضرت امام خمینی و رهبر انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای نقش­ آفرینی پژوهشگران خلاق و نوآور در عرصه ­های علمی، پژوهشی، فرهنگی عنوان شده است.

مدت زمان برگزاری این دوره برای همه مراکز تهران و مشهد و قم دو سال (چهار نیم سال تحصیلی) است که هرنیم سال تحصیلی شامل ۱۶ هفته و هر هفته شامل ۲ روز حضور در جلسات برنامه درسی پژوهشی (حداقل هفته ای ۱۰ساعت) است.

شرایط عمومی پذیرش

مسلمان بودن
اعتقاد به اصل ولایت مطلقه فقیه و التزام عملی به آن
اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی، متدین و پایبند به اخلاق اسلامی
آگاهی از نظام اندیشه ای انقلاب اسلامی و مبانی معرفتی حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی
دارا بودن سوابق پژوهشی و مقالات علمی
دارا بودن حداکثر سن ۳۵ سال برای دانش آموختگان دکتری و ۳۰ سال برای دانشجویان دکتری و طلاب سطح چهار  
تأهل برای خواهران
سکونت در شهر برگزاری دوره

عناوین گروه های تخصصی و محل برگزاری

برگزاری دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای

متقاضیان می توانند از تاریخ اول تیر ماه تا تاریخ اول مردادماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به آدرس KHAMENEI.IR در این دوره ثبت نام کنند. پذیرش متقاضیان منوط به شرکت در آزمون و کسب حدنصاب نمره در آزمون عمومی و تخصصی و شرکت در مصاحبه و کسب نمره حدنصاب قبولی خواهد بود.

لازم به ذکر است تشکیل گروه های تخصصی جدول فوق منوط به حد نصاب رسیدن آنهاست که در غیراینصورت با هماهنگی نسبت به تغییر گروه ها اقدام خواهد شد.

یادآور می شود نحوه مصاحبه شرکت کنندگان بومی شهرهای مذکور (تهران، قم، مشهد) به صورت حضوری خواهد بود.

زمان بندی برگزاری آزمون، مصاحبه های حضوری و اعلام نتایج

برگزاری دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای

منابع آزمون کتبی

برگزاری دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای

لازم به ذکر است آزمون عمومی شامل سوالات چهار گزینه ای از بخش عمومی از منابع ردیف ۱ تا ۷ و معادل ۴۰ درصد از نمره قبولی را تشکیل می دهد و سوالات تشریحی متناسب با حوزه دانشی گروه تخصصی ۶۰ درصد نمره قبولی خواهد بود.

عدم شرکت در آزمون عمومی (مجازی) به منزله انصراف و عدم شرکت در کلیه مراحل پذیرش خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط