پیگیری آخرین وضعیت حجاج ایرانی در تماس تلفنی وزیر امور خارجه با رئیس سازمان حج و زیارت
سرویس فرهنگ و هنر - وزیر امور خارجه کشورمان و رئیس سازمان حج و زیارت در تماس تلفنی به وضعیت زائران ایرانی در عربستان و آخرین اقدامات برای روابط تهران و ریاض اشاره کردند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس -  امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت، در جریان آخرین وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت و نکات لازم را ارائه کرد.

در این گفت وگو، رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان با ابراز رضایت از وضعیت و امور حجاج ایرانی و خدمات دهی به آنان، خاطر نشان کرد: در روند ورود حجاج ایرانی به فرودگاه های جده و مدینه و نیز اسکان و انجام مناسک حج تا این لحظه همکاری لازم از سوی عوامل ذیربط اجرایی حج در عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

حسینی حال همگی حجاج کشورمان را خوب عنوان و تاکید کرد که هیچ یک از زائران ایرانی تا این لحظه با مشکل مواجه نیستند.

امیرعبداللهیان نیز با تشریح رایزنی های خود با فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق (عراق به عنوان هماهنگ کننده امور حج بین دو کشور ایران و عربستان) به منظور تسهیل سفر حجاج عزیز ایران اسلامی به سرزمین وحی، ابراز امیدواری کرد که حج امسال با موفقیت برگزار شود و رضایت کامل حجاج کشورهای اسلامی از جمله حجاج ایرانی را به همراه داشته باشد.

وزیر امور خارجه در این تماس رئیس سازمان حج و زیارت را در جریان آخرین گفت وگوهای عراقی و سعودی و مناسبات رو به جلوی سیاسی تهران و ریاض قرار داد.

به گزارش فارس، با وجود نبود روابط سیاسی بین ایران و عربستان، ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان بر اساس تفاهم نامه حج بین مسئولان حج دو کشور به سرزمین وحی اعزام می شوند تا در مناسک حج ۱۴۰۱ شرکت کنند. از سال ۱۳۹۴ روابط سیاسی ایران و عربستان قطع شده است. البته در حال خاصر دو کشور در حال مذاکرات برای برقراری روابط دیپلماتیک هستند.

منبع : خبرگزاری فارس