پیش ثبت نام اربعین 1401 در سامانه سماح شروع شد

پیش ثبت نام اربعین 1401 در سامانه سماح شروع شد

۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - پیش‌ثبت‌نام اربعین ۱۴۰۱ آغاز شد و متقاضیان تشرف به زیارت اربعین می‌توانند از امروز تا پایان تیرماه در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - ب، سامانه سماح برای پیش ثبت نام اربعین ۱۴۰۱ باز شد و به این ترتیب متقاضیان زیارت اربعین در سال جاری می توانند با مراجعه به این سامانه برای حضور در جمع عاشقان حسینی هم زمان با پیاده روی اربعین ثبت نام کنند.

پیش ثبت نام اربعین 1401 در سامانه سماح شروع شد

زمان پیش ثبت نام اربعین از امروز ۱۰ تیرماه آغاز شده است و تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد. البته پیش ثبت نام اربعین در سامانه سماح به معنای اعزام قطعی متقاضیان نیست. همچنین همه زائران باید حداقل ۲ دُز واکسن کرونا تزریق کرده باشند تا امکان ثبت نام و اعزام به عراق در ایام اربعین را داشته باشند.

بر اساس برنامه ریزی ستاد مرکزی اربعین، امسال زائران ایرانی می توانند بدون محدودیت در تعداد، در حماسه اربعین شرکت کنند. البته به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، برخی از افراد امکان تشرف به عراق در ایام اربعین را ندارند؛ به طوری که سازمان حج و زیارت به عنوان متولی ثبت نام و اعزام زائران اربعین حسینی، اعلام کرده که افرادی که بیماری های خاص از جمله سرطان در حال درمان یا دیابت دارند، امسال نمی توانند ثبت نام کرده و به زیارت اربعین مشرف شوند.

پیش ثبت نام اربعین 1401 در سامانه سماح شروع شد

محدودیت هایی که برای ثبت نام اربعین اعلام شده است

علاقه مندان به زیارت اربعین می توانند برای پیش ثبت نام اربعین سال جاری به اینجا مراجعه کنند.

امسال ۲۶ شهریورماه، اربعین حسینی است که موکب های اربعینی کشورمان از ۱۰ تا ۲۳ ماه صفر راه اندازی شده و به زائران خدمت رسانی می کنند.

منبع : خبرگزاری فارس