پهن شدن سفره های افطار در مسجدالنبی (ص) هم زمان با شروع ماه  ذی الحجه+ ویدیو
سرویس فرهنگ و هنر - شب گذشته در نخستین روز ماه ذی‌الحجه در عربستان، سفره‌های افطار در مسجدالنبی (ص) پهن شد و بیش از ۲۵ هزار بسته افطار بین زائران حرم نبوی توزیع شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - ب، عربستان روز گذشته را نخستین روزماه ذی الحجه اعلام کرد و به این ترتیب شب گذشته سفره های افطار در مسجدالنبی (ص) پهن شد.

پهن شدن سفره های افطار در مسجدالنبی (ص) هم زمان با شروع ماه  ذی الحجه+ ویدیو

هر ساله متولیان مسجدالنبی (ص) در دهه نخست ماه ذی الحجه میزبان روزه داران هستند و در این مدت سفره های افطار در حرم نبوی پهن می شود و زائران کنار یکدیگر افطار می کنند.

حتی سال گذشته با وجود اعمال محدودیت برای تشرف به مسجدالنبی (ص)، متولیان این مکان مقدس هم زمان با دهه نخست ماه ذی الحجه روزانه بیش از ۱۳ هزار بسته افطاری توزیع کردند. امسال با توجه به افزایش تعداد زائران و حضور زوار خارجی در مدینه منوره، بیش از ۲۵ هزار بسته افطار روزانه بین زائران توزیع می شود.

البته با نزدیک شدن به ایام حج تمتع، تعداد زائران در مدینه به مرور در حال کاهش است؛ به طوری که زائران کشورمان نیز دیگر به مدینه اعزام نمی شوند و از روز گذشته هیچ اعزامی به مدینه انجام نشده است و زائران پس از ۶ روز حضور در این شهر، به مکه مکرمه اعزام می شوند تا در مناسک حج تمتع شرکت کنند.

در ادامه فیلمی از توزیع افطار در مدینه هم زمان با نخستین شب ماه ذی الحجه ۱۴۴۳ را مشاهده می کنید:

 


 

منبع : خبرگزاری فارس