حجت الاسلام شکری: انقلاب اسلامی مرهون از خودگذشتگی مادرانی چون (کونیکو یامامورا)ست
سرویس فرهنگ و هنر - در متن پیام تسلیت نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است: انقلاب اسلامی ایران مرهون فداکاری‌ها و ایثارگری‌های مستمر پدران و مادران شهدای عزیز و گرانقدر به ویژه مرحومه خانم سبا بابایی است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت خانم سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر شهید محمد بابایی تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی را تسلیت گفت. 

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت بانوی انقلابی، اسوه صبر و مقاومت، مرحومه خانم سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر شهید والامقام محمد بابایی موجب تأثر و تألم گردید.

انقلاب اسلامی ایران مرهون فداکاری ها و ایثارگری های مستمر پدران و مادران شهدای عزیز و گرانقدری است که هر یک چون ستاره ای فروزان، روشنی بخش مسیر انقلابند و کلمات قادر به ستودن صلابت و شکیبایی و صبر جمیلشان نیست.

این بانوی فداکار و ایثارگر جوانی و نیروی خویش را صرف تربیت فرزندی نمود که در نهایت عشق و علاقه به اسلام و امام راحل و انقلاب اسلامی و پشت پا زدن به مظاهر دنیای مادی، جان خویش را در راه اعتلای انقلاب و در دوران دفاع مقدس تقدیم اسلام عزیز نمود و سرانجام زندگی سراسر فضیلت، مهر، عاطفه و مبارزه این مادر شایسته پس از تحمل دوران بیماری به پایان رسید.

درگذشت مادر گرامی شهید سرافراز اسلام و انقلاب، شهید محمد بابایی تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی را که با تأسی به الگوی صبر و مقاومت و ایثار حضرت زینب کبری سلام الله علیها پیرو خط ولایت بود، تسلیت عرض نموده و برای آن مرحومه غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

ان شاءالله در جوار فرزند شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.

منبع : خبرگزاری فارس