آلبوم (نواحی اشک 2) به زودی رونمایی می شود

آلبوم (نواحی اشک 2) به زودی رونمایی می شود

۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - آرمان مهربان به روند ساخت آلبوم موسیقی نواحی اشک ۲ و دلیل همکاری در این آلبوم پرداخت.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از همشهری - آرمان مهربان آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی درباره دلیل همکاری اش با آلبوم محرمی «نواحی اشک ۲» گفت: آلبومی با عنوان «نواحی اشک» سال گذشته با حمایت معاونت موسیقی شهرداری تهران تولید شده بود که امسال به من پیشنهاد شد تا کار تنظیم این آلبوم را با عنوان «نواحی اشک ۲» انجام دهم و من نیز با افتخار این همکاری را قبول کردم.

وی در ادامه توضیح داد: این آلبوم شامل ۱۰ قطعه است که از اول تا دهم ماه محرم هرشب یکی از آن ها، هم به صورت ویدیو و هم به صورت صوتی و مجازی منتشر می شود. در پایان کار نیز وقتی که همه ۱۰ قطعه منتشر شدند، تمامی آهنگ ها به صورت آلبوم در اختیار مردم قرار خواهند گرفت. اکنون نیز درحال برنامه ریزی برای چگونگی برگزاری مراسم رونمایی از این آلبوم هستیم.

این آهنگساز تصریح کرد: از اهداف تولید این آلبوم ارج نهادن و زنده کردن هنر آیینی و نوحه خوانی بر مبنای ردیف های آوازی موسیقی سنتی ایران است و تمام تلاش من در ساخت موسیقی این آلبوم این بود که همه تمرکزم روی بخش ملودی آوازی باشد و ارکستراسیون و تنظیمی که انجام می دهم علاوه بر این که مزاحمتی برای ملودی ها ایجاد نکند، زمینه آرام و مناسبی را برای آوازها فراهم کند و به بیان حس و حال اشعار کمک کند تا بیشتر توجه شنونده به سمت اشعار و صدای خواننده جلب شود. از این رو حس می کنم که در انجام این کار موفق شدم و از این بابت خدا را شاکرم.

آرمان مهربان با بیان اینکه متین رضوانی پور در مراحل تولید آلبوم به مثابه یک مشاور در زمینه موسیقی محلی و نواحی ایران بوده است، درباره همکاری با این خواننده توضیح داد: آشنایی با جناب آقای متین رضوانی پور برای من بسیار باعث افتخار بود چون او از پژوهشگران برجسته موسیقی محلی ایران است و سال هاست که آواهای محلی و نواحی ایران را جمع آوری کرده و مجموعه ای وسیع از آن ها تشکیل داده است. همین دلیل باعث شد تا ما در انتخاب نوحه ها دستی بسیار باز داشته باشیم و بتوانیم بهترین ها را انتخاب کنیم.

تنظیم کننده آهنگ «اشک عزا» با اشاره به اینکه از بین ۱۰ آهنگ این آلبوم نمی تواند آهنگ مورد علاقه اش را انتخاب کند، گفت: هرکدام از این قطعات با شب های مختلف ماه محرم مناسبت دارند، به همین دلیل نمی توانم از بینشان یکی را انتخاب کنم اما دو قطعه ای که با صدای خواننده نوجوان ضبط شده اند، برایم جالب است زیرا حس وحال جوانی صدای او قدرت تاثیرگزاری اثر را بسیار بیشتر کرده است.

او درباره برنامه و کارهای آینده اش تشریح کرد: من دائما درحال فعالیت در فضای موسیقی هستم و چند آلبوم آماده دارم. آلبوم دکلمه و شعر استاد مصطفی محدثی هست که روی اشعار او متناسب با شعرها، موسیقی ساختم که امیدوارم به زودی منتشر شود و چند اثر دیگر هم آماده دارم که ان شالله بعد از ایام محرم منتشر خواهند شد.

مهربان در پایان از امیرحسین سمیعی سرپرست معاونت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای زحماتش در تولید این آلبوم و خواننده های قطعات شامل متین رضوانی پور، سید محسن حسینی، مهدی محمدیان و سبحان منکشف تشکر کرد.

منبع: صبا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط