سریال نرگس آبیار مجوز گرفت -   روایت جنایت های استعمارگران در دوران پهلوی
سرویس فرهنگ و هنر - طرح‌های نرگس آبیار، داریوش ربیعی و محمد قاضی از ساترا مجوز تولید سریال گرفتند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - جلسه شورای صدور مجوز تولید ساترا با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد و در این جلسه طرح سریال «سووشون» به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

سریال «سووشون» برداشتی از رمان «سووشون» نوشته سیمین دانشور است که به روایت جنایت ها و ظلم های استعمارگران در اواخر دوران پهلوی می پردازد.

در ادامه جلسه شورای تولید، طرح «روباه نقره ای» نوشته داریوش ربیعی و سریال کودک «مترسک» به تهیه کنندگی محمد قاضی نیز تصویب شد.

طرح های «ده متر زیر زمین» رسانه فیلم نت و «خواهر نامریی» برای بررسی کارشناسی و دعوت از نویسنده و تهیه کننده به دبیرخانه شورا ارجاع شد.

شورای صدور مجوز تولید، به عنوان یکی از شوراهای تخصصی به صورت منظم در سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر(ساترا) تشکیل می شود و کارشناسان شورا به بررسی کارشناسی طرح ها و فیلمنامه های سریال هایی که رسانه های صوت و تصویر فراگیر در صدد تولید آن هستند، می پردازند.

تعامل و جلسات کارشناسی با فیلمنامه نویسان و ارائه دهندگان طرح ها، از مهمترین وظایف شورای صدور مجوز تولید ساترا برای حمایت و توسعه محتوای بومی سالم است و برای تسهیل تولید در زیست بوم رسانه های صوت و تصویر فراگیر، اخیرا جلسات شورای تولید به دو جلسه در هفته افزایش یافته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط