تارخ بدون جانشین در بازیگری ممتاز در اخلاق

تارخ بدون جانشین در بازیگری ممتاز در اخلاق

۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - امین تارخ، نقش‌های ماندگار بسیاری را در کارنامه هنری خود داشت که در یاد نسل‌های مختلف ماندگار شده است. درگذشت او بسیاری را شوکه کرد و به عقیده بعضی، از دست دادن او بسیار غیر منتظره بود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - زینب کیامنفرد: هادی مرزبان و امین تارخ در تئاتر «تنبور نواز» که در سال ۱۳۷۲ به روی صحنه رفت با یکدیگر همکاری کردند. پرویز پرستویی، حسن پورشیرازی و جمشید اسماعیل خانی و دیگر بازیگران نیز در این تئاتر حضور داشتند. این تجربه همکاری باعث شد تا از هادی مرزبان بخواهیم درباره خلق و خو، رفتار و منش امین تارخ برای ما بگوید: «امین تارخ از آن دسته بازیگرانی بود که در کاری که حضور داشت، ارزش خود را در آن ثابت می کرد.»

یاد و خاطرات او

مرزبان از خاطره خود با تارخ در تئاتر «تنبور نواز» می گوید: «او نگران این بود که تماشاچی نتواند این تئاتر را به دلیل زبان فاخر درک و حضم کند؛ به یاد دارم وقتی به او میزان سن می دادم به شوخی می گفت: «اگر تا اون موقع تماشاچی ای تو سالن باقی بمونه.» و ما مدام در این رابطه با هم گفتگو می کردیم»

او به یاد یکی از شب های اجرا می افتد و می افزاید: «در آن سال ها سایتی برای خرید بلیت مثل الان وجود نداشت و مردم از گیشه بلیت تهیه می کردند. صف تماشاچیان در چندمین روز اجرا بسیار طولانی بود. آن روز، وقتی من درحال صحبت با یکی از بچه ها بودم، امین از در وارد شد و گفت: «هادی این مردم دیوانه شدن؟ اینجا چی می خوان؟» تارخ، گمان نمی کرد با وجود دیالوگ های فاخر و بسیار ادبی، مردم جذب این اجرا شوند.»

مرزبان این تئاتر را یکی از آثار موفق خود خواند و از افرادی که در این اثر حضور داشتند یاد کرد و آن ها را از بهترین ها دانست.

به گفته این کارگردان تئاتر، قرار بود این اثر در خارج از کشور نیز به روی صحنه برود؛ اما به دلیل مشکلات مالی این اتفاق رخ نداد.

تارخ بدون جانشین در بازیگری ممتاز در اخلاق

ارتباط مرزبان با تارخ

او به یادمی آورد: «حدود یک ماه پیش، امین از استانبول با من تماس گرفت و تاریخ دقیق زمان اجرای «تنبور نواز» را پرسید. همان زمان درباره کار جدید خود با او صحبت کردم که جز کارهای لاکچری و در رابطه با شمس و مولانا است و به شوخی به او گفتم: «سرت رو کردم تو دیگ» خندید و گفت که سر من برای این کار آماده است.»

شوک بزرگ

هادی مرزبان از شوکی که با شنیدن خبر فوت امین تارخ به او وارد شد می گوید: «وقتی این خبر را شنیدم بسیار شوکه شدم. نوبت او نبود، نمی دانم چه شد، خیلی حیف شد. تارخ واقعا یکی از آدم های بدون جانشین است، امین واقعا خاص بود و حیف شد.»

کارگردان تئاتر «تنبورنواز»، از رفتار امین تارخ در کار تعریف کرد: «اخلاق بسیار خوبی داشت و از او بسیار راضی بودم. تجربه همکاری ام با او بسیار رضایت بخش بود.»

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط