گزارش -  رشد و ارتقاء ستاد امر به معروف سبب کاهش منکرات و مفاسد در جامعه می شود
سرویس فرهنگ و هنر - سخنگوی ستاد امر به معروف گفت: اعتقاد ما بر این است که احیای فریضه امر به معروف راه نجات جامعه از آسیب‌ها و بزه‌ها است و ارتقاء این فریضه سبب کاهش منکرات و مفاسد می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - امر به معروف و نهی از منکر این روز ها فریضه ای است که در جامعه به شدت مظلوم است و شاید بی توجهی به این امر واجب کفایی سبب بروز اتفاقاتی است که اکنون شاهد آن هستیم.

پویشی با ۶ هزار امضاء

موضوع رشد و ارتقاء ستاد احیای امر به معروف از جمله موضوعاتی است که کاربران خبرگزاری فارس آن را مطرح و نوشته اند باید این ستاد به وزارت خانه ارتقاء پیدا کند. این پویش حدود ۶ هزار امضاء کننده دارد که برای مشاهده آن می توانید از اینجا اقدام کنید.

برای اطلاع از شرایط ارتقاء ستاد امر به معروف به سراغ حجت الاسلام سید علی خانمحمدی سخنگوی ستاد امر به معروف رفتیم.

احیای فریضه امر به معروف راه نجات جامعه از آسیب ها و بزه ها است

خانمحمدی درباره درخواست مخاطبان خبرگزاری فارس مبنی بر ارتقاء ستاد امر به معروف به وزارتخانه گفت: اعتقاد ما بر این است که احیای فریضه امر به معروف راه نجات جامعه از آسیب ها و بزه ها است و اگر می خواهیم مفاسد و منکرات در کشور ریشه کن شود باید امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم جا بیفتد.

وی با بیان اینکه ارتقاء ستاد امر به معروف و نهی از منکر از جمله اتفاقات مورد نیاز امروز است گفت: یکی از مشکلات ما این است که در بسیاری از موضوعات باید به دنبال متولی امر بگردیم، به عنوان مثال در جلسه هفته گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواسته اصلی ما این بود که متولی اصلی عفاف و حجاب در کشور کیست؟

متولی عفاف و حجاب در جامعه وزارت کشور است

خانمحمدی ادامه داد: پاسخ صریح حجت الاسلام عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که متولی عفاف و حجاب در کشور وزارت کشور و شخص وزیر کشور است. از این دست ابهامات و رها شدگی ها در کشور فراوان داریم و اگر ستاد امر به معروف به وزارتخانه ارتقاء پیدا کند، مسئول همه این برنامه ها خواهد بود و برای پی گیری یک موضوع دیگر نیاز نیست به دنبال نهاد مسئول باشیم.

موافق ارتقاء ستاد به وزارتخانه و حتی بالاتر از آن هستیم

سخنگوی ستاد امر به معروف ادامه داد: ستاد موافق این است که وضع امر به معروف در کشور ارتقاء پیدا کند چه وزارتخانه و حتی بالاتر از آن، اگر امر به معروف در جامعه نهادینه شود مفاسد و منکرات در کشور ریشه کن می شود و اینها به دلیل فراموش شدن امر به معرف است. نگاه ما این است که هر کجا به امر به معروف نگاه نشده فساد گسترش پیدا کرده است. باید امر به معروف مردمی شود و خود مردم بیایند پای کار امر به معروف.

باوجود حوادث اخیر پی گیر موضوع عفاف و حجاب هستیم

وی در پایان درباره برنامه های ستاد در حوزه عفاف و حجاب گفت: ستاد امر به معروف با وجود حوادث اخیر جدی پی گیر عفاف و حجاب است و اجرای قانون عفاف و حجاب را از نهاد ها و دستگاه های مختلف پی گیری می کند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط