عزتی پاک: آرزوی تجزیه ایران بزرگ آرزویی شیرین، اما دور و پرخطر برای دشمنان است
سرویس فرهنگ و هنر - یکی از نویسندگان کشورمان در یادداشتی نوشت: وقایع این‌روزهای شرق و غرب کشور نشانه‌ سر برآوردن هیولایی هولناک است و آرزوی تجزیه ایران بزرگ و گرامی چون جان، همیشه آرزویی شیرین، اما دور و پرخطر برای دشمنان بوده است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - حوادث اخیر در برخی از شهرهای کشور در بستر اعتراض مردمی به تحرک تجزیه طلبان در شهرهای مرزی ختم شد. در همین زمینه، نظر اهالی کتاب و شعر و ادبیات را جویا شدیم و علی اصغر عزتی پاک، نویسنده و منتقد ادبی که از آثار او می توان به کتاب های «تشریف» و «اجاره نشین خیابان الامین» نیز اشاره کرد، نظرش را در قالب یادداشت با فارس در میان گذاشت.

به نام خدا

این روزها!

این روزها بیانیه ها و موضع گیری هایی منتشر می شود درباره حال و روز کشورمان که با «این روزها» شروع می شود. این روزها که حکومت؛ این روزها که جوانان؛ این روزها که کشورمان؛ این روزها که مردم و این روزها که... بله؛ این روزها مهم اند؛ حتی لحظه ها و آناتش. می بینیم و می شنویم که هرکس و هر طرف به دیگری توصیه و تأکید می کنند که حساسیت زمان را دریابید، و کارگشایی کنید که؛ سر چشمه شاید گرفتن به بیل/ چو پر شد نشاید گذشتن به پیل!

شخصاً آدمی نیستم که هشداردهندگان به حکومت درباره رفتار قانونمند با شهروند معترض را با چوب انگ های مألوف بنوازم؛ و نیز کسی هم نیستم که اعلام خطر بزرگ و حساس جمهوری اسلامی را، که در ماهیتش حکومتی مردمی، خدمتگزار و  طالب سربلندی ایران عزیز است، به هیچ بگیرم. روشن است که نظام ما باید تذکرات را بشنود و ترتیب اثر بدهد؛ همچنان که بدیهی است شهروندان باید بیدارباش های او را جدی بگیرند و کنش متناسب و به موقع داشته باشند.

من نویسنده ام؛ کسی که صادقانه تلاش می کند کلماتش نماینده فکر و فهم خودش از زندگی و زمانه اش باشد. از همین رو، می گویم که ماجرای مهسا امینی غمبار بود؛ بسیار غمبار. و چه کسی است که از چنین ماجرایی نرنجد و به زبان نیاید! و نیز از همین رو می گویم که اعتراض به مرگی مظلومانه نباید خود باعث مصائب بزرگتر و مرگبارتر باشد. وقایع این روزهای شرق و غرب کشور نشانه سربرآوردن هیولایی هولناک است که اگر رفتار ما در خیابان های تهران، شیراز، تبریز، همدان و ... باعث تسهیل حرکتش شود، آن وقت دیگر هیچ کس را یارای تحمل تاوان این خبط و خطا نیست. آرزوی تجزیه ی ایران بزرگ، و گرامی چون جان، همیشه آرزویی شیرین، اما دور و پرخطر برای دشمنان این مرز و بوم بوده است.

حال دریغ است در روزگاری که همه کس ادعای هوشیاری دارند و آگاهی، چنین مجالی به طمع ورزان پرکین داده شود. مهم نیست که ما چنین نیتی داریم یا نه؛ مهم این است که دژخیمان فرصت را چنان دیده اند و درصدد اغتنامند. البته که آشکار است آنان طرفی از این خامکاری ها نخواهند بست؛ تا هیچ گاه! چرا که ایران در تمامیتش، نه فقط خاک ما، که تن و جسم ماست؛ و ساکنان غیورش روح و جان ما. و ما همان هایی هستیم درباره مان گفته اند: همه سر به سر تن به کشتن دهیم/ از آن به که کشور به دشمن دهیم!

این روزها... این روزها... این روزها را دریابیم؛ اگر ملتیم یا اگر دولت و حکومت. این مردم کشور می خواهند و این کشور، مردم. ایران تکه پاره، برای هیچ کس مأمن نخواهد بود؛ اگر خاکش، و اگر طبقات و گروه های اجتماعی اش.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط