مستند زندگی برنده نوبل ادبیات در کشورهای مختلف دیده می شود
سرویس فرهنگ و هنر - مهر به نقل از به نقل از ورایتی : فیلم سال‌های سوپر۸ مستندی از زندگی آنی آرنو برنده نوبل ادبیات ۲۰۲۲ در کشورهای مختلف دیده می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - فیلم «سال های سوپر ۸» درباره زندگی آنی آرنو برنده جایزه نوبل ادبیات و فرزندان وی در چندین کشور اکران می شود.

این مستند که پیش از انتخاب وی توسط آکادمی ادبی نوبل ساخته شده مجموعه ای از فیلم های ۸ میلی متری سوپر از آنی ارنو و زندگی وی است. این فیلم به کشورهای اسکاندیناوی، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، آلمان و اتریش و سوییس فروخته شده و کشورهای دیگر و توزیع کنندگان دیگر هم در حال خرید این فیلم از «توتم فیلمز» هستند.

این مستند اوایل امسال در بخش دو هفته کارگردان های جشنواره کن به نمایش درآمد و از آن زمان تاکنون در جشنواره های دیگر از جمله بوسان، رم، نیویورک و زوریخ هم دیده شد.

آنی ارنو که یکی از نویسندگان برجسته فرانسه و جهان است، موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات ۲۰۲۲ شد. این مستند چهره ای پرقدرت، جهانی و سیاسی از این نویسنده را تصویر کرده و تصاویری از مقاطع مختلف زندگی وی را با متنی که نوشته خودی وی است و وی صداپیشگی آن را انجام داده، در قالب یک فیلم درآورده است.

آنی ارنو درباره این فیلم گفته: در بازبینی فیلم های سوپر ۸ ما که بین سال های ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۱ فیلمبرداری شده اند، به این نتیجه رسیدم که این ها نه فقط یک آرشیو خانوادگی، که سندی بر سرگرمی ها، سبک زندگی و آرزوهای یک طبقه اجتماعی در دهه پس از ۱۹۶۸ هستند. دلم می خواست این تصاویر خاموش را در داستانی بگنجانم که صمیمیت را با مسایل اجتماعی و تاریخی ترکیب کند تا طعم و رنگ آن سال ها را منتقل کند.

فیلم هشت میلیمتری سوپر، از سال ۱۹۶۵ جایگزین فیلم های ۸ میلیمتری معمولی شدند. در این فیلم ها، سوراخ های حاشیه ای کوچک تر شده و در نتیجه قاب بزرگ تری برای تصویر باقی می ماند و تا ۵۰ درصد، فضای تصویری بیشتری نسبت به فیلم ۸ میلیمتری معمولی ایجاد می شود. «نیو استوری» قرار است این فیلم را از ۱۴ دسامبر در فرانسه اکران کند.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط