زندگی مشترک سیمین دانشور و جلال آل احمد نمایش شد

زندگی مشترک سیمین دانشور و جلال آل احمد نمایش شد

۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - زندگی سیمین دانشور، نویسنده و مترجم فقید کشورمان در قالب نمایش رادیویی سیمین و آرزوهای خفته برای پخش از رادیو نمایش آماده پخش شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - این نمایش به زندگی سیمین دانشور و زندگی مشترک او با جلال آل احمد و فراز و نشیب های آن می پردازد.

«سیمین و آرزوهای خفته» به نویسندگی آتوسا قربانی، سردبیری مینو جبارزاده، کارگردانی محمد پورحسن، تهیه کنندگی ملیحه مرادی جعفری، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی محسن بهرامی، نگین خواجه نصیر، نازنین مهیمنی، علی میلانی، راضیه مومیوند، مونا صفی، کرامت رودساز، پریسا مقتدی، حمید یزدانی، فرشید صمدی پور، محمد مجدزاده، محمد آقامحمدی، محمدسعید سلطانی، فریبا طاهری، عباس توفیقی، محمد پورحسن و ماندانا اصلانی هر روز ساعت ۳ بامداد از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲۳ همان روز تکرار آن است.

به گزارش ایسنا، سیمین دانشور متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۰۰ نویسنده و مترجم ایرانی و همسر جلال آل احمد، از نویسندگان و مترجمان ادبی مطرح کشورمان بود. او نخستین زن ایرانی بود که به صورتی حرفه ای در زبان فارسی داستان نوشت. مهم ترین اثر او رمان سووشون است که نثری ساده دارد و به ۱۷ زبان ترجمه شده است.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط