کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - جام‌جهانی یک اتفاق ورزشی صرف نیست. رویدادی است که با محوریت ورزش جذاب فوتبال، محلی برای عرضه قابلیت‌های فرهنگی هنری کشورها محسوب می‌شود. با چنین نگاهی در جام‌جهانی قطر ۲۰۲۲ به موازات رقابت فوتبالیست‌های کشورمان در مستطیل سبز استادیوم‌ها، هنرمندان ایرانی نیز مشغول کاراند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از همشهری - در جام جهانی قطر هنرمندان کشورمان در عرصه های مختلف حضور دارند؛ از گروه های موسیقی گرفته تا طراحان عروسک و مد و لباس.

در این رویداد جهانی، گروه های هنری «فرخه»، «آوای موج»، «آنامیس»، «ارکستر سرانه» و «گروه عروسک های غول پیکر» فعالیت می کنند.

کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

گروه آوای موج به مدت سه روز در دو مجموعه madinatahan و
Barahat al janoub به مدت چهار روی صحنه رفتند. این گروه موسیقی همچنین در فیفا فن زون اجرا داشت.

گروه آنامیس (میناب) هم در کورنیش و استادیوم بن علی پیش از بازی ایران و ولز و در سوق واقف اجرا داشت.

گروه فرخه با اجرای حرکات موزون، در بهارات الجنوب و مدینتهان به مدت چهار روز روی صحنه رفتند. این گروه هنری همچنین در فیفا فن زون و استادیوم بن علی پیش و بعد از بازی ایران و ولز اجرا داشتند.

گروه ارکستر رسانه در افتتاحیه نمایشگاه ایران در کتارا روی صحنه رفتند و همچنین پنج شب اجرا در استیج مرکز فرهنگی هنری مسیلا و همچنین قطر مول را عهده دار بودند.

از دیگر برنامه های هنرمندان ایرانی در جریان رقابت های جام جهانی به گروه نقالی برمی گردد. این گروه با اجرای بهاره جهاندوست و مرشد ناری در شهرک فرهنگی کتارا اجرا داشتند.

کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

عروسک های غول پیکر متعلق به گروه حامد زارعان است که در کورنیش به مدت پنج شب و در شهرک فرهنگی کتارا برای حاضران در جام جهانی اجرا دارند. این عروسک ها با گروه های مختلف موسیقی ایرانی و غیرایرانی نیز به اجرای برنامه پرداختند.

برپایی نمایشگاه مد و لباس و صنایع دستی از دیگر برنامه های هنرمندان ایرانی در قطر است. نمایشگاه اصلی در شهرک فرهنگی هنری کتارا برقرار است و مجموعه ای از ۱۰ طراح لباس برتر ایرانی در آن به نمایش درمی آید.

کدام هنرمندان ایرانی به جام جهانی رفتند؟

به گزارش ایسنا، جام جهانی قطر ۲۰۲۲ از ۲۹ آبان ماه آغاز به کار کرده است و تا ۲۷ آذر ماه ادامه دارد. تیم ملی ایران فردا ـ سه شنبه ـ آخرین رقابت خود از مرحله گروهی را انجام می دهد و در صورت برد مقابل امریکا به طور قطع به مرحله بعد صعود می کند. تساوی در این بازی هم احتمال صعود ایران را زنده نگه می دارد.

منبع: ایسنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط