واکنش صداوسیما به ماجرای تعطیلی گشت ارشاد

واکنش صداوسیما به ماجرای تعطیلی گشت ارشاد

۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - صداوسیما می گوید حداکثر برداشتی که از کلام حجت‌الاسلام منتظری می‌توان داشت این است که گشت ارشاد از زمان تاسیس مرتبط با قوه قضاییه نبوده است؛ چنانکه دادستان کل تاکید کرده است: قوه قضاییه نظارت خود را برکنش‌های رفتاری در سطح جامعه ادامه خواهد داد. ...

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از برترین ها - انتخاب: صداوسیما می گوید «حداکثر برداشتی که از کلام حجت الاسلام منتظری می توان داشت این است که گشت ارشاد از زمان تاسیس مرتبط با قوه قضاییه نبوده است؛ چنانکه دادستان کل تاکید کرده است: قوه قضاییه نظارت خود را برکنش های رفتاری در سطح جامعه ادامه خواهد داد.»

العالم وابسته به صداوسیما نوشت: «برخی رسانه های خارجی با استناد به نقل قولی از دادستان کل کشور مدعی شدند گشت ارشاد در ایران تعطیل شده است.» در ادامه این مطلب آمده است: «دادستان کل کشور در یک اظهار نظر و در پاسخ به یک سوال گفته است: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان جایی که درگذشته تاسیس شد از همانجا نیز تعطیل شد.

این اظهار نظر دادستان کل کشور در حالی مطرح می شود که هیچ مقام رسمی در جمهوری اسلامی ایران مساله تعطیلی گشت ارشاد را تایید نکرده است.

حداکثر برداشتی که از کلام حجت الاسلام منتظری می توان داشت این است که گشت ارشاد از زمان تاسیس مرتبط با قوه قضاییه نبوده است؛ چنانکه دادستان کل تاکید کرده است: قوه قضاییه نظارت خود را برکنش های رفتاری در سطح جامعه ادامه خواهد داد.

برخی از رسانه های خارجی کوشیده اند تا این کلام دادستان کل را به معنای عقب نشینی جمهوری اسلامی از مساله حجاب و عفاف و متاثر از اغتشاشات اخیر معرفی کنند.»

گفتنی است حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور روز گذشته در سلسله نشست های جهاد تبیین که با موضوع «تبیین ابعاد جنگ ترکیبی در اغتشاشات اخیر» برگزار شد،  در پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر اینکه چرا گشت ارشاد تعطیل شد، اظهار داشت: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان جایی که در گذشته تاسیس شد از همانجا نیز تعطیل گردید. البته قوه قضائیه نظارت های خود را بر کنش های رفتاری در سطح جامعه ادامه می دهد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط
علیرضا ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴
تو داروخانه ها قطره بینی دیگه موجود نیست برین فکر نون باشین خربزه آبه همش شده حجاب گشت ارشاد دلتون خوشه حالم دیگه بهم میخوره ازاین حرفهای تکراری قیصر کجایی که داداشت رو کشتن