جشنواره ی رشد؛ آموزشگاهی سینمایی برای همه ی سنین!

جشنواره ی رشد؛ آموزشگاهی سینمایی برای همه ی سنین!

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - یک‌شنبه، چهاردهم آبان، در حالی‌که شب برفی خود را پشت‌سر می‌گذاشت، شاهد برگزاری مراسمی شکوه‌مند برای کودکان و نوجوانان در سینما فلسطین بود؛ آیین اختتامیه‌ی پنجاه‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از همشهری - در این مراسم، محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه ی وزارت آموزش و پرورش، اصغر باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی، قاسم احمدی لاشکی، معاون حقوقی، زهرا پناهی روا، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش و تعدادی از هنرمندان، فیلم سازان، دانش آموزان، خانواده ها و اهالی سینما و عرصه ی تعلیم و تربیت نیز حضور داشتند.

  • استفاده از هنر تصویر!

در این مراسم، حجت الاسلام علی لطیفی، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، برجسته شدن هنر تصویر را مهم ترین ویژگی عصر معاصر دانست و گفت: «اگر بخواهیم در زمینه ی آموزش و پرورش و تربیت، به اهداف بلند بیندیشیم، چاره ای نداریم جز این که از هنر تصویر استفاده کنیم.»

او هم چنین گفت: «امسال در سینما فلسطین شرایطی فراهم شد که دانش آموزان با فیلم، درگیر می شدند و می توانستند در حاشیه ی تماشای آن به بازی هم بپردازند.» او، این مراسم را پایان پنجاه و دومین دوره ی جشنواره و آغاز فرایند اجرایی پنجاه و سومین دوره ی این جشنواره دانست و تاکید کرد: «شمار جالب توجهی از معلمان و دانشجومعلمان بااستعداد در این راه قدم گذاشته اند که می توانند عناصر تحقق اهداف سینمای کودک و نوجوان و سینمای تربیتی باشند.»

  • تولید در دل جشنواره!

شفیع آقامحمدیان، رئیس هیئت داوران این جشنواره نیز در این مراسم حضور داشت. او گفت: «برای آن که این جشنواره بتواند بالنده باشد، باید به تولید مشغول شود و اهداف خود را با زبان فیلم برای مردم به اشتراک بگذارد... د. جشنواره ی رشد باید یک آموزشگاه سینمایی داشته باشد و نیروهایی را در تمام سنین در آن تربیت کند.»

  • دانش آموزان برگزیده

به گزارش بخش کودک و نوجوان همشهری آنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در این مراسم، فهرست اسامی و مشخصات برگزیدگان بخش های مختلف پنجاه ودومین جشنواره ی بین المللی فیلم رشد اعلام شد.

در این آیین، برگزیدگان بخش بین الملل، شامل بخش داستانی بلند، داستانی کوتاه، مستند بلند، مستند کوتاه و پویانمایی معرفی شدند. هم چنین این جشنواره برگزیدگان خود را بخش های دانش آموزان فیلم ساز،  بخش وب سری، بخش نشان های ویژه، بخش فیلم نامه و بخش معلمان فیلم ساز را هم شناخت.

در بخش دانش آموزان فیلم ساز، این دانش آموزان برگزیده شدند:

۱. سیدامیرحسین راستی؛ بخش داستانی، نام اثر: کلکسیون، حائز رتبه دیپلم افتخار

۲. رسول حامی؛ بخش پویانمایی، نام اثر: چهارگوش، حائز رتبه دیپلم افتخار

۳. امیرحسین بینش؛ بخش مستند، نام اثر: رویای همیشگی، حائز رتبه دیپلم افتخار

۴.  پریناز پورتراب؛ بخش داستانی، نام اثر: پازل، حائز رتبه لوح تقدیر

۵. امیرحسین الله بخش؛ بخش پویانمایی، نام اثر: بالا و پایین، حائز رتبه لوح تقدیر

۶. محمدحسین هوشنگی؛ بخش مستند، نام اثر: باری ران، حائز رتبه لوح تقدیر

۷. فاطمه حسنلو؛ بخش مستند، نام اثر: تکر، حائز رتبه لوح تقدیر

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط