جریمه 18 میلیون دلاری بی ام و در آمریکا

جریمه 18 میلیون دلاری بی ام و در آمریکا

۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - شرکت بی‌ام و آلمان و دو زیرمجموعه آن در آمریکا توافق کردند، برای بسته شدن پرونده ارائه اطلاعات غلط درباره جزییات فروش این شرکت در آمریکا 18 میلیون دلار جریمه بپردازند.

به نقل از رویترز، شرکت بی ام و آلمان و دو زیرمجموعه این شرکت به خاطر انتشار اطلاعات غلط از حجم فروش در آمریکا 18 میلیون دلار جریمه به مقامات آمریکایی می پردازند.

کمیسیون اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که بین سال های 2015 تا 2019 بی ام و در باره فروش خود در آمریکا اطلاعات غلط ارائه کرده و این مسئله به خودروساز آلمانی کمک کرده است تا شکاف بین فروش واقعی و هدف گذاری فروش خود در آمریکا را پر کند و بتواند جایگاه پیشتاز خود را در مقابل دیگر خودروسازان را حفظ کند.

تحقیقات در این زمینه از سال 2019 آغاز شده و بی ام و مدعی است هیچ مدرکی دال بر دست داشتن بی ام و در ارائه اطلاعات غلط به صورت عمدی وجود ندارد.

کمیسیون اوراق بهادار آمریکا می گوید که بی ام و به نمایندگی های فروش خود پول داده تا به صورت غلط خودروهایی که فروش نرفته را به عنوان خودروهای فروش رفته بر اساس تسهیلات عنوان کنند.

این کمیسیون آمریکایی مدعی است بی ام و در این زمینه سهامدارانش را درباره میزان فروش خود در آمریکا گول زده و آنها را درباره حجم تقاضا برای خودروهای بی ام و در بازار آمریکا به اشتباه انداخته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز