فروش خودروهای بنزینی در کالیفرنیا از 15 سال دیگر ممنوع می شود
سرویس اقتصادی - فرماندار کالیفرنیا طی دستوری اجرایی فروش خودروهای بنزینی در این ایالت از سال 2035 ممنوع کرد.

به نقل از لس آنجلس تایمز، گابین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، با صدور دستوری اجرایی فروش خودروهای با موتور احتراق داخلی را از سال 2035 در این ایالت ممنوع کرد.

این فرمان حالا برای اجرا به هیأت منابع آب و هوای کالیفرنیا ارائه شده است.

فرماندار این ایالت در یک کنفرانس خبری گفت: طی 15 سال آینده ما  فروش خودروهایی با موتور احتراق داخلی را در کالیفرنیا به طور کامل متوقف می کنیم.

وی ادامه داد: اگر شما می خواهید شاهد کاهش آسم باشید، اگر می خواهید با افزایش سطح دریاها مقابله کنید، اگر می خواهید از آب شدن لایه های یخی در سراسر جهان جلوگیری کنید این سیاستی است که باید در تمام ایالت ها اجرا شود.

کالیفرنیا بزرگترین بازار فروش خودروهای سواری در تمام آمریکا به شمار می رود و البته بیشترین فروش خودروهای الکتریکی هم در این ایالت است.

همانند بسیاری از بازارهای خودرو در جهان فروش خودرو در کالیفرنیا هم به خاطر شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت بر فعالیت های اجتماعی و اقتصادی با رکود مواجه شده است.

در نیمه نخست سال جاری فروش خودروهای برقی در کالیفرنیا 17.1 درصد کاهش یافت و فروش خودرو در این ایالت به طور کلی 26.9 درصد در این مدت پایین آمده است.

کالیفرنیا بلند پروازانه ترین هدف گذاری ها را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در سراسر آمریکا دارد.

این ایالت قصد دارد تا سال 2030 سطح آلودگی هوای خود را به 40 درصد پایین تر از سطح آن در سال 1990 برساند و این رقم تا سال 2050 باید تا 80 درصد کاهش یابد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز