آیفون ۱۲ بدون رجیستری با قیمت نجومی به ایران رسید

آیفون ۱۲ بدون رجیستری با قیمت نجومی به ایران رسید

۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - فروش سری جدید تلفن همراه آیفون در حالی در کشورمان آغاز شده که خریداران برای رجیستری این محصول ابهام دارند.

تنها سه هفته از رونمایی جدیدترین گوشی تلفن همراه شرکت اپل می گذرد و با وجود بسته بودن مرز ها به دلیل شیوع ویروس کرونا حالا پای این گوشی هوشمند آمریکایی به بازار ایران باز شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بررسی های میدانی و جستجو در فضای مجازی ما را به سایت ها و صفحات مجازی اینستاگرامی رساند که با توضیحات کاملی اعلام کرده اند این محصول را با دو شرط می فروشند، یکی اینکه این کالا بدون رجیستری به مشتری تحویل داده می شود و دیگری اینکه از زمان ثبت سفارش حداقل پانزده روز زمان لازم است تا این محصول  به دست خریدار برسد.

آیفون ۱۲ بدون رجیستری با قیمت نجومی به ایران رسید

نکته حائز اهمیت این است که این محصول با قیمتی بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن در درگاه مجازی در حال عرضه است. در حال حاضر محاسبه سرانگشتی نشان می دهد قیمت دلاری این سری از گوشی ها با دلار آزاد (به نرخ امروز ۲۸ هزار و ۴۵۰ تومان) میانگین چیزی در حدود ۳۰ میلیون تومان است. حال آنکه هزینه رجیستری و حقوق ورودی و هزینه های گمرکی این محصول جای خود دارد.

مدل قیمت (دلار) قیمت (تومان)
iphone ۱۲mini ۶۹۹ ۱۹.۸۸۶.۵۵۰
iphone ۱۲ ۷۹۹ ۲۲.۷۳۱.۵۵۰
iphone ۱۲pro ۹۹۹ ۲۸.۴۲۱.۵۵۰
iphone ۱۲pro max ۱۰۹۹ ۳۱.۲۶۶.۵۵۰

در حال حاضر فروشندگان داخلی این محصولات یا از اعلام قیمت تمام شده محصول خودداری کرده اند یا اینکه قیمت آن را حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت محاسبه شده با نرخ آزاد برای فروش آگهی کرده اند. این فروشندگان در آگهی های خود تاکید کرده اند که این  قیمت ها بدون هزینه رجیستری است، حال آنکه گوشی بدون رجیستری یعنی ابزاری بدون کارکرد که هزینه ای چند ۱۰ میلیونی برای مالک در بر داشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز