ازسرگیری احداث خط لوله پروژه نورد استریم 2 علیرغم تحریم های آمریکا
سرویس اقتصادی - شرکت کنسرسیوم احداث نورد استریم 2 اعلام کرد در نظر دارد تا احداث خط لوله برای پروژه گازی نورد استریم 2 را امسال ازسربگیرد؛ این پروژه دسامبر گذشته به علت تحریم های آمریکا متوقف شده بود.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا در ماه اکتبر با هدف قرار دادن شرکت های ارائه کننده خدمات یا شرکت های تامین کننده سرمایه برای تقویت یا نصب تجهیزات بر روی کشتی های نصب کننده خط لوله، تحریم های بیشتری علیه پروژه نورد استریم 2 اعمال کرد.

نورد استریم 2 AG که کنسرسیومی میان دو شرکت روسی و آلمانی برای ساخت و فعالیت این خط لوله است، اعلام کرد در نظر دارد تا احداث خط لوله برای پروژه گازی نورد استریم 2 را امسال از سر بگیرد.

این شرکت، «ازسرگیری احداث خط لوله از ماه دسامبر را تایید کرد.»

«ما در نظر داریم تا کار احداث این خط لوله را از سر بگیریم و در سال جاری از کشتی لنگردار در منطقه اقتصادی انحصاری آلمان استفاده کنیم.»

75 کیلومتر از این خط لوله مانده تا تکمیل شود. 16 کیلومتر در خاک آلمان و 60 کیلومتر در خاک دانمارک.

روند انجام پروژه نورد استریم 2 زمانی که آمریکا در دسامبر 2019 تحریم هایی علیه شرکت های دخیل در احداث این خط لوله اعمال کرد، به حالت تعلیق درآمد. واشنگتن شرکت هایی که خدمات به این پروژه ارائه می دهند یا برای تقویت یا نصب تجهیزات بر روی کشتی هایی که خط لوله نصب می کند، سرمایه گذاری می کنند را هدف قرار داد.

شرکت سوئیسی Allseas از ترس تحریم های آمریکا، پروژه را ترک کرد. روسیه اعلام کرد که پروژه را خودش به اتمام می رساند. غول انرژی روسیه، گازپروم کشتی نصب کننده خط لوله خود را به دریای بالتیک فرستاد تا نصب خط لوله را به پایان ببرد.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز