بازار طلای سیاه در انتظار تصمیم اوپک - نفت بشکه ای 48 دلار

بازار طلای سیاه در انتظار تصمیم اوپک - نفت بشکه ای 48 دلار

۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - بازار طلای سیاه در انتظار تصمیم اوپک قیمت های کم نوسان و تقریبا ثابتی دارد و بشکه ای 48 دلار معامله می شود.

 به گزارش گروه اقتصاد بین الملل امروز در بازارهای جهانی هر بشکه نفت برنت با کاهش اندک 2 سنت مواجه شد و بشکه ای 48 دلار و 23 سنت معامله شد،قیمت نفت وست تگزاس امریکا هم کاهش 15 سنتی داشت و به قیمت 45 دلار و 13 سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی تقریبا ثابت بود چراکه تولید کنندگان نفت نظیر عربستان و روسیه درباره ادامه کاهش تولید نفت سیگنال مثبتی نشان ندادند.

ریستاد رئیس انرژی بازار نفت تونهانگو گفت: بازار هنوز محتاط است قیمت نفت این هفته بخشی از افزایش روزهای خیر خود را از دست داد چرا که کشورهای اوپک پلاس آنطور که انتظار می رفت در باره کاهش تولید نفت واکنش نشان ندادند.

کشورهای صادر کننده نفت و هم پیمانانش از جمله روسیه موسوم به اوپک پلاس امروز پنجشنبه گفت وگوهای خود را درباره تعیین سیاستهای نفتی در سال 2021 ادامه می دهند این مذاکرات پس از آنکه آنها درباره نحوه برخورد با کاهش تقاضای نفتی به خاطر کووید 19 به نتیجه ای نرسیدند، صورت میگیرد.

یک منبع آگاه گفته است کشورهای اوپک پلاس در نشست امروز به توافقی رسیده اند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز