سازمان دامپزشکی اتاق کانون بازنشستگان را پلمب کرد

سازمان دامپزشکی اتاق کانون بازنشستگان را پلمب کرد

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - کانون بازنشستگان سازمان دامپزشکی کشور گفت:سازمان دامپزشکی کشور فعالیت کانون بازنشستگان در این سازمان را متوقف کرده و اتاقی که چندین سال در آن فعالیت می کردند را پلمب کرد.

به گزارش خبرنگار سازمان دامپزشکی کشور این هفته اتاق کار کانون بازنشستگان سازمان دامپزشکی را پلمب کرده و تمام مدارک و پرونده های آنها را بیرون ریخته است.

کانون بازنشستگان سازمان دامپزشکی کشور مجوز از وزارت کشور دارد و سه دوره در ساختمان مرکزی سازمان دامپزشکی کشور واقع در ابتدای یوسف آباد تهران در طبقه اول فعالیت می کرد.

احمد اقتصاد رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان سازمان دامپزشکی کشور به خبرنگار فارس گفت: «شنبه گذشته تعدادی از کارمندان به همراه نیروهای حراست تمام مدارک و پرونده های کانون را خالی کرده و اتاق را پلمب کردند و حتی صحبت با رئیس سازمان هم در این زمینه کارساز نشده است.»

رئیس سازمان دامپزشکی کشور 27 اردیبهشت امسال از سوی وزیر جهاد کشاورزی به این سمت منصوب شد.

وی در پاسخ به اینکه دلیل این کار سازمان در توقف فعالیت های کانون چیست؟ گفت: بازنشسته های بخش دامپزشکی مرتب به اتاق کانون می آیند و مشکلاتشان را مطرح می کنند و اینها به مذاق سازمان و رئیس جوانش خوش نمی آمد، در حقیقت فعالیت کانون را مزاحمت تلقی می کنند.

رئیس کانون بازنشستگان این اقدام سازمان دامپزشکی را بی احترامی به بازنشستگان و تجربه های گرانسنگ آن ها عنوان کرد و گفت: در کشورهای دیگر از تجربه های بازنشستگان که در طی سالها کسب شده استفاده می کنند و آنرا برای پیشرفت کشور مفید می دانند.

کانون بازنشستگان سازمان دامپزشکی کشور از سال 91 و براساس مجوز وزارت کشور راه اندازی شده تا مشکلات بازنشسته ها بررسی و پیگیری شود اکثر وزارتخانه ها هم برای حمایت از این موسسات غیر انتفاعی وفعالیت آنها اتاق می دهند و آنها را بازوهای فکری خود می دانند.

احمد اقتصاد رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سالهای 64 تا 68 گفت: همه وزارتخانه ها و سازمان ها برای تکریم از بازنشستگان، شرایط فعالیت کانون های بازنشستگان را فراهم می کنند برای آنها مکان های فعالیت در نظر می گیرند اما سازمان دامپزشکی کشور برخلاف آنها عمل می کند.

رئیس سازمان دامپزشکی دوران جنگ گفت:« امسال وزیر جهاد کشاورزی دستور داده و بخشنامه شده هر گونه امکانات رفاهی که برای شاغلان باشد به بازنشستگان هم در نظر گرفته شود اما سازمان دامپزشکی کشور اصلا به این بخشنامه عمل نمی کند و به بازنشسته ها  امکانات رفاهی استفاده نمی دهند.»

وی گفت: سازمان دامپزشکی اخیرا تعاونی بازنشستگان را نیز در این سازمان تعطیل کرده است؛ در زیرزمین این سازمان، تعاونی بود که بازنشستگان از خدمات رفاهی آن استفاده می کردند اما به تازگی به بازنشستگان خدمات نمی دهد.

کشورهای پیشرفته تلاش می کنند از دانش و تجربه بازنشستگان به بهترین نحو استفاده کنند و معتقدند تحصیل این تجربه ها به راحتی امکانپذیر نیست حتی از مشاوره های روسای جمهور گذشته به رغم اختلافات فکری و سیاسی هم بهره می برند.یک بازنشسته 30 سال وقت صرف و از منابع این کشور استفاده کرده و قطعا توشه زیادی دارد.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز