رشد کشور فقط با اتکا به داخل -  زیر لبخند مرموزانه دشمن فقط نفاق است
سرویس اقتصادی - رئیس سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه باید مشکلات کشور را خودمان حل کنیم، گفت: دشمن از خارج نمی‌آید که مشکلات ما را رفع کند و تحریم‌ها را بردارد. زیر لبخند مرموز منافقانه آنها چیزی جز دشمنی و نفاق نیست.

مهدی چمران امروز در پویش ملی کمک های مؤمنانه به یاد شهدای مهندس دفاع مقدس و جبهه مقاومت که به همت سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشوری در مسجد فرودگاه مهر آباد برگزار شد، ضمن اشاره به دست نگاشته های شهید چمران در باره حضرت علی(ع) اظهار داشت: در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس رزمنده های ما و انقلابیون برای خدا می جنگیدند و جان خود را فدا کردند و خدا هم در این دنیا پاداش آنها را داد و در آن دنیا پاداش بالاتری می دهد.

وی ضمن تبریک روز پنجم اسفند به عنوان روز مهندس گفت: در طول جنگ تحمیلی مهندسان بسیجی کارها و ابتکارات فراوان و ارزنده ای داشتند، زمانی یکی از همین مهندسان پیش دکتر چمران آمد و از وی خواست که در جنگ همراه باشد. شهید چمران به وی گفت شما به عنوان استاد دانشگاه کارهای بزرگ تری از این تفنگ دارید و ما  جای دیگری از شما کمک می خواهیم.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: آن زمان در منطقه بین اهواز و حمیدیه خط نفوذ دشمن بود، دشمن تا حمیدیه آمده بود و در آستانه ورود به اهواز بود که اگر اهواز را می گرفت، فاجعه رخ می داد. همین مهندس بالای تپه حمیدیه به درخواست شهید چمران سنگر بتنی بزرگی ساخت که بسیار مستحکم بود و در پایین تپه هم کانالی احداث کردند و زمانی که نیروهای عراقی آمدند، به دلیل وجود کانال و آتش تیربار از بالا، نتوانستند پیشروی کنند و این نمونه ای کوچک از کارهای مهندسی در جنگ است.

چمران گفت: هنوز خط مشی درستی برای کارهای ابتکاری و خلاقیت جوان ها در کشور نداریم، البته شرکت های دانش بنیانی آمده اند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم حمایت می کند، اما توان و نیروهای جوان ما بیش از این ظرفیت است.

وی ادامه داد: پیش از این با اتکا به کشور و داخل خود را نجات دادیم، اما امروز عده ای به دلیل عدم اتکا به نیروهای خودی و چشم بستن به روی متخصصان داخلی دنبال این هستند که غربی ها از آن طرف آب ها بیایند و رفع تحریم کنند و به همین دلیل است که ما دچار چنین مصائبی شده ایم.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: امام(ره) به خوداتکایی تأکید کردند و همان زمان در نیروهای مسلح جهادهای خودکفایی تشکیل شد. شهید فخری زاده رئیس یک پژوهشکده بود و شهید چمران هم زمانی که وزیر دفاع شد مرکزی به نام مرکز گسترش و پژوهش منابع دفاعی را راه اندازی کرد و یک غیرنظامی متخصص را آنجا منصوب کرد.

چمران گفت: باید تلاش کنیم مشکلات را خودمان حل کنیم، دشمن از خارج نمی آید تا مشکلات ما را حل کند و زیر لبخندهای مرموز منافقانه آنها جز دشمنی و نفاق چیزی نیست.

وی افزود: متخصصان ما امروز در بسیاری از حوزه ها ورود کردند و در بخش های مهندسی، پزشکی، نانوتکنولوژی و... پیشرفت هایی داشته ایم، اما کافی نیست و باید به پای علم و دانش جهان برسیم.

رئیس سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: به گفته مقام معظم رهبری باید به قدری پیشرفت کنیم که دیگرانی که می خواهند از علم ما استفاده کنند، زبان فارسی بیاموزند.

چمران اظهار کرد: ما نشان دادیم می توانیم در جنگ مقابل دشمن بایستیم، امروز پیشرفت ترین پهپادهای رادارگریز هم نمی توانند از خط مرزی ما عبور کرده و وارد کشور شوند و دشمن هم فهمیده است که در قبال این مهندسان و متخصصان داخلی نمی تواند کاری انجام دهد.

انتهای پیام/ ب

منبع : خبرگزاری فارس