کوک کردن بایدن توسط اوکراین و لهستان برای مقابله با پروژه گازی روسیه
سرویس اقتصادی - وزرای امور خارجه لهستان و اوکراین از رئیس جمهور جدید آمریکا خواسته‌اند تا هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا جلوی تکمیل پروژه نورد استریم 2 را بگیرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل به نقل از اسپوتنیک، وزرای امور خارجه اوکراین و لهستان طی مقاله ای که در نشریه پالتیکو چاپ کرده اند، از جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا خواسته اند تا هر کاری که می تواند انجام دهد و جلوی تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 را بگیرد.

در این مقاله ذبیگنیو رائو، و دیمیترو کولبا وزرای امور خارجه لهستان و هلند، روسیه را به تلاش برای افزایش نفوذ در بازار گاز اروپا متهم کرده و اعلام کردند که لهستان و هلند مدت هاست که در باره خطرات ساخت خط لوله نورد استریم 2 هشدار داده اند. 

آنها مدعی شدند که هشدارهای آنها در کنگره آمریکا شنیده شد و به همین دلیل بود که نمایندگان کنگره تلاش کردند تا جلوی پروژه نورد استریم 2 را بگیرند. این دو وزیر اروپایی در مقاله خود نوشتند که ما از جو بایدن می خواهیم تا از تمام ابزارهای خود برای جلوگیری از تکمیل نورد استریم 2 استفاده کند.

آنها در مقاله خود مدعی شدند که آمریکا هنوز نقش برجسته ای در این پروژه دارد. وزرای امور خارجه لهستان و اوکراین با رد این ادعا که با توجه به بزرگی و حجم پیشرفت فیزیکی نورد استریم دیگر نمی توان جلوی آن را گرفت، گفتند که به سادگی باید جلوی پیشرفت این پروژه گرفته شود و موضوع تکمیل آن فیصله یابد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز