تولید  پتروشیمی شهید تندگویان از مرز 1 میلیون تن گذشت

تولید پتروشیمی شهید تندگویان از مرز 1 میلیون تن گذشت

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - همزمان با اجرای چندین طرح رفع تنگنا‌های تولید و تعمیراتی در پتروشیمی شهید تندگویان، تا پایان بهمن امسال تولید زنجیره پلی اتیلن ترفتالات این شرکت از مرز یک میلیون تن گذشت.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، همزمان با اجرای موفق پروژه های رفع تنگنا های تولید در پتروشیمی شهید تندگویان، بهمن ماه امسال تولید در زنجیره پلی اتیلن ترفتالات به ۱۰۳ هزار و ۹۷۵ تن رسید.

بر این اساس، در یازدهمین ماه سال جهش تولید، ۱۰۰ درصد برنامه تولید در پتروشیمی شهید تندگویان محقق شده است و تولید پتروشیمی شهید تندگویان در سال جهش تولید از مرز ۱ میلیون تن گذشت.

شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، در سال جهش تولید، با اجرای پروژه های رفع تنگنا های تولید، موفق به افزایش رکورد تولید محصولات «پلی اتیلن ترفتالات» شده و با مرور وضعیت پایدار تولید در بهمن ماه امسال میزان تولید این شرکت از مرز ۱ میلیون تن گذشت و پیش بینی می شود رکورد تولید ادوار شرکت که مربوط به سال قبل و در حدود ۱ میلیون هشتاد هزار تن است شکسته شود.

گفتنی است، پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ ترین تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی اتیلن ترفتالات (PET) و اسید ترفتالیک خالص (PTA) درکشور است. این شرکت به عنوان بزرگ ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع از جمله گرید های مختلف PET برخوردار است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز