(فیلم) ویتنی ولف هرد؛ جوانترین زن ثروتمند جهان کیست؟

(فیلم) ویتنی ولف هرد؛ جوانترین زن ثروتمند جهان کیست؟

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - ویتنی ولف هرد، با در اختیار داشتن ۲۱ میلیون سهم از این شرکت، عملا یک شبه به جمع میلیاردهای آمریکا پیوست و حالا به عنوان جوانترین میلیاردر زن جهان شناخته می‌شود.

عرضه اولیه سهام برنامه اپلیکیشن دوست یابی "بامبل" با استقبال شدید روبه رو شد و باعث ورود سهامدار اصلی آن که یک زن جوان است به باشگاه ثروتمندان جهان شود.

اپلیکیشن "بامبل" از همان بدو حضور در لیست شاخص سهام بازار بورس آمریکا با استقبال شدید روبه رو شد و ویتنی ولف هرد، صاحب این اپلیکیشن هم با در اختیار داشتن ۲۱ میلیون سهم، یک شبه میلیاردر شد.

اپلیکیشن بامبل با هدف دوست یابی آنلاین هفت سال پیش راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۴ اپلیکیشن تیندر در آمریکا بازار دوست یابی آنلاین را تقریبا به طور انحصاری در اختیار خود داشت.

ویژگی اپلیکیشن تیندر استفاده از جی پی اس (سامانه موقعیت یاب جهانی) است و کاربران می توانند در شعاع پیرامون خود در زمینه یافتن دوست اقدام کنند.

رئیس بامبل، زنی ۳۱ ساله به نام ویتنی ولف هرد است. او یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن تیندر بود. پس از جدایی از آن شرکت، در سال ۲۰۱۴ بامبل را تاسیس کرد.

اپلیکیشن بامبل برای برقرار کردن ارتباط بین کسانی است که در جست وجوی مناسبات دوستانه و عاشقانه هستند. ویژگی اپلیکیشن بامبل این است که زنان می توانند نخستین تماس را با مردان برقرار کنند.

ویتنی ولف هرد؛ جوانترین زن ثروتمند جهان کیست؟


بامبل سال ۲۰۲۰ را با زیان پشت سرگذاشته بود. تا پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ این شرکت زیان خالصی بالغ بر ۲۸ میلیون دلار داشت. به رغم آن، ورود این شرکت به بازار بورس آمریکا، با استقبال شدیدی روبه رو بود.

استقبال به حدی بود که بامبل شمار سهام خود را از ۳۵ میلیون سهم به ۵۰ میلیون افزایش داد. بهای هر سهم هم در بازار بورس آمریکا خیلی سریع افزایش یافت و به ۷۵ دلار رسید.

به این ترتیب، ویتنی ولف هرد، با در اختیار داشتن ۲۱ میلیون سهم از این شرکت، عملا یک شبه به جمع میلیاردهای آمریکا پیوست و حالا به عنوان جوانترین میلیاردر زن جهان شناخته می شود. 

جف بزوس، مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون با ۱۸۱.۵ میلیارد دلار ثروت در صدر جدول ثروتمندان قرارگرفته است.

ایلان ماسک، بنیان گذار خودروسازی تسلا پس از جهش های خیره کننده بیت کوین، با سقوط ارزش معروفترین ارز دیجیتال، با ۱۶۱.۵ میلیارد دلار دوباره به مکان دوم برگشت.

برنارد آرنو فرانسوی و مدیرعامل برند لوئی ویتون با ۱۵۳.۹ میلیارد دلار در جایگاه سوم است.

بیل گیتس، مدیرعامل شرکت مایکروسافت با ۱۲۳.۲ میلیارد دلار عنوان چهارمین مرد ثروتممند دنیا را به خود اختصاص داد.

همچنین فرانسواز بتانکور فرانسوی، مدیرعامل برند اورئال با درآمد ۷۳.۶ میلیارد دلار در ماه عنوان ثروتمندترین زن جهان را به خود اختصاص داد.

منبع : فرارو