بهره برداری کامل از شبکه پایاب سد خداآفرین در مغان

بهره برداری کامل از شبکه پایاب سد خداآفرین در مغان

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - استاندار اردبیل گفت: باید جامعه روستایی و عشایری شمال استان از مزایای احداث و تکمیل شبکه پایاب سد خداآفرین به شکل کامل استفاده کنند.

اکبر بهنام جو در نشست نظام بهره برداری از آب های مرزی در استان اردبیل اظهار کرد: به همت دولت تدبیر و امید در شمال استان احداث و تکمیل شبکه پایاب سد خداآفرین در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته به طوریکه فاز اول این مجموعه زمستان گذشته به بهره برداری رسید و فاز نهایی نیز تا پایان دولت آماده بهره برداری خواهد شد.

وی از حل مشکلات اعتباری برای تکمیل شبکه پایاب سد خداآفرین خبر داد و تصریح کرد: با تزریق منابع ملی و فاینانس ساکنان این مناطق از ثمره و نتیجه تکمیل شبکه پایاب سد خداآفرین استفاده خواهند کرد تا افزایش تولید را در محصولات زراعی و همچنین تقویت نظام دامداری شاهد باشیم.

استاندار اردبیل بهره مندی سدهای مرزی را از منابع صندوق توسعه ملی یادآور شد و گفت: از طریق صندوق توسعه ملی برای تکمیل سدهای مرزی به ویژه پایاب خداآفرین و عمارت منابع خوبی اختصاص یافته که انتظار می رود در سالجاری بخش عظیمی از این پروژه ها تکمیل و آماده بهره برداری شود.

بهنام جو ضرورت تحول در نظام کشت و زرع را در شمال استان با توجه به شرایط کم بارش ها و خشکسالی های مستمر یادآور شد و افزود: مدیریت در این بخش باید به سمتی باشد تا از کمترین منابع آب بیشترین بهره را برده و به تغییر الگوی کشت و استفاده از آبیاری های مدرن روی آورد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا با همکاری خود زارعان، دامداران و حتی باغداران شمال استان فرصت تحول را در عرصه تولید با توسعه کشت مکانیزه و مدرن فراهم آوریم که قطعا بهره برداری از شبکه های عمارت و خداآفرین به تقویت این نظام مدیریت جدید کمک خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز