خسارت سیلاب و بارش های اخیر به جاده های استان تهران

خسارت سیلاب و بارش های اخیر به جاده های استان تهران

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به خسارت ۲۵۰ میلیارد ریالی سیلاب و بارش های اخیر به جاده های استان تهران، گفت: این خسارت مربوط به بخش ها و حوزه های مختلف نظیر شمیرانات، پردیس، دماوند، فیروزکوه، جاجرود و آبسرد است.

حیدر نوروزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به بارندگی های اخیر در برخی نقاط استان تهران اظهار داشت:  سیلاب اخیر روز 13 اردیبهشت، خسارتی بالغ بر 25 میلیارد تومان به راه ها، ابنیه، تاسیسات جانبی، دیواره ها و تابلوها وارد کرده است که این آسیب ها متأثر از نوع آب شستگی، آب خوردگی و ریزش کوه است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران درباره مناطقی که سیلاب خسارت وارد کرده است، گفت: این خسارت مربوط به بخش ها و حوزه های مختلف شمیرانات، پردیس، دماوند، فیروزکوه، جاجرود، لشکرک، آبسرد و پاکدشت است.

وی افزود: برخی مسیرهای مواصلاتی استان تهران دچار انسداد موقت به علت آبگرفتگی شد که در این راستا همکاران راهداری به سرعت و در کمترین زمان ممکن مسیرها را باز و ایمن سازی ممکن را انجام دادند.

نوروزی اضافه کرد: به رانندگان توصیه می شود ضمن توجه به دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا و اجتناب از سفرهای غیر ضروری، برنامه سفرهای ضروری خود را با اطلاع از شرایط جوی، تنظیم کنند ضمن آنکه حتما همکاری لازم را با پلیس راه، تیم های راهداری، گشت های ویژه کرونا و سایر گروه های امدادی داشته باشند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران یادآور شد: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه های کشور و اپلیکیشن مربوطه، به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع رسانی از وضعیت جاده های استان تهران و البته کشور است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز