700 میلیارد از کارفرمایان لرستان طلب داریم

700 میلیارد از کارفرمایان لرستان طلب داریم

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از کارفرمایان استان طلب داریم.

منوچهر گودرزی ضمن تبریک به مناسبت هفته کارگر، اظهار کرد: در سازمان تأمین اجتماعی از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ بخش ۳۰۷۰ به جهت رفاه حال بیمه شدگان راه افتاد.

وی تصریح کرد: ۳۰ تا خدمت به صورت غیرحضوری ارائه داده می شود که تا پایان ۹۹ از ۳۰ خدمت رونمایی شد که این امر باعث می شود که مراجعه بیمه شدگان و مراجعه کارفرمایان حدود ۷۰ میلیون به شعب و واحدهای اجرایی کارگزاری ها را کاهش یابد که بیشتر در جهت رفاه حال مراجعه کنندگان مطرح می شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته کارگر تجلیل از کارفرمایان حامی کارگر را داریم، کارفرمایانی که توانسته اند بخش تولید را سرپا نگه دارند و از بیمه شدگان حمایت خوبی داشته اند.

گودرزی اضافه کرد: همچنین بخشودگی جرائم کارفرمایان هست که تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ وقت دارند به صورت غیرحضوری درخواست بخشودگی جرائم خود را بدهند و با قسط بندی تا ۱۲ قسط از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرائم استفاده کنند.

وی بیان کرد: این شرایط خوبی برای کارفرمایی است برای کارفرمایی که دارای بدهی های معوق تا پایان سال ۹۹ بوده اند می توانند از این امتیاز استفاده کنند و این می تواند در امر سرپا نگه داشتن تولید مؤثر باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان ادامه داد: این دستورالعمل را سازمان تأمین اجتماعی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که نام سال را تولید، پشتیبانی ها، موانع زدایی ها بوده، گذاشته است و در مقررات ۱۴۰۰ گنجانده شده و شرایط بسیار عالی دارد که کمک به کارفرما خواهد بود.

گودرزی عنوان کرد: در استان بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان از کارفرمایان سازمان تأمین اجتماعی طلب داریم بیشتر بدهکار شاید دستگاه های مثل شهرداری ها باشند این شرایط بسیار خوبی بوده که اگر از این موقعیت استفاده کنند شاید خیلی از کارفرمایان بالغ بر ۵۰ درصد از بدهی در قالب جرائم است که اگر پای کار بیایند و از مقررات استفاده کنند با بخشودگی حداقل ۵۰ درصد بدهی آن ها صاف می شود.

وی اظهار کرد: شرایط کارفرمایان متفاوت است این طور نیست همه ۵۰ درصد بخشودگی را بگیرند، برخی از کارفرمایان بیشتر از ۵۰ جرائم آن ها بخشیده می شود کارفرمایان هستند که جرائم آن ها کمتر است اگر بتوانید ظرف ۱۲ ماه پرداخت کنند ۱۰۰ جرائم آن ها بخشیده می شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان تصریح کرد: شرطی که باید مدنظر کارفرمایان باشد این است که شرط پایداری اشتغال بوده که در بخش نامه آمده به طوری که باید لیست بیمه شده ها با لیست بیمه در بهمن ۹۸ که به تأمین اجتماعی داده اند، یکی باشد.

منبع : خبرگزاری ایسنا