1500 کیلومتر شبکه فرسوده برق در لرستان وجود دارد

1500 کیلومتر شبکه فرسوده برق در لرستان وجود دارد

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - استاندار لرستان گفت: ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق در استان وجود دارد

سید موسی خادمی در مراسم افتتاحیه و بهره برداری از پروژه های صنعت برق لرستان در چهارچوب پویش فراگیر ملی ((هرهفته_الف_ب_ایران:ساخت و سازها و سازو کارها)) اظهار کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید و در سال جاری دو پروژه خیلی مهم برای مناطق محروم روستایی و عشایری در حوزه انرژی شروع شده است.

وی با اشاره به بازسازی شبکه های فرسوده روستایی، تصریح کرد: خیلی از شبکه های روستایی ما در دوران جهاد سازندگی احداث شده که شبکه های آنها ضعیف است و متناسب با نیاز فعلی مردم و توسعه امروزی در روستاها نیست.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: حدود ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده در سطح استان وجود دارد که می بایست با تزریق اعتبار لازم نسبت به اصلاح و بهینه سازی آنها اقدام شود و انتظارات مردم نیز از دولت و وزارت  نیرو که قبلا در حد روشنایی بوده  بالاتر رفته و انتظار آنها بیش از این موارد است.

خادمی با بیان اینکه خوشبختانه امسال اعتبار خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده، اضافه کرد: در این طرح حدود ۱۰ هزار شبکه روستایی در کشور بهسازی شده و اصلاحات لازم در آنها انجام خواهد شد که سهمیه لرستان ۴۵۰ روستا تعیین شده و تاکنون در ۲۶ روستای آن انجام شده و امیدوارم با همت مجموعه برق استان تا پایان شش ماهه اول سال بتوانیم کل سهمیه استان را اجرایی کنیم.

وی بیان کرد: موضوع تامین برق مناطق عشایری از پروژه هایی است که قرار است از طریق پنل های کوچک خورشیدی تامین شود که در این زمینه سهمیه خوبی به لرستان تعلق گرفته و به زودی بین مناطق عشایری لرستان  توزیع خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا