مشکل تسهیلات کرونایی ریلی کجاست؟

مشکل تسهیلات کرونایی ریلی کجاست؟

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته گفت: با وجود اینکه بخشی از مشکلات صنعت حمل و نقل ریلی در زمینه وثایق و تضامین حل شده اما برخی مشکلات سر راه تسهیلات کرونایی این بخش زیر بنایی کشور باقی‌ مانده و تسهیلات مذکور با وجود گذشت یکسال در گیر و دار این مشکلات است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از ایسنا - محمد رجبی در این باره اظهار کرد: در راستای تسهیلات کرونایی در نظر گرفته شده برای حمل و نقل ریلی بالاخره بانک عامل پذیرفت تا واگن را به عنوان وثیقه بپذیرد اما برخی از شرکت های ریلی به غیر از واگن باید در دفترخانه وثیقه نقدی هم نزد بانک بسپارند تا بتوانند تسهیلات شان را دریافت کنند.

وی افزود: در حال حاضر در دفترخانه مراحل تسهیلات مان باید طی شود و از سوی دیگر شرکت راه آهن باید در دفتر خانه به عنوان تضمین کننده این وثایق حاضر شده و پای سندی را امضاء کند.

رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته اعلام کرد: شرکت های حمل و نقل ریلی با مشکلات بسیاری از جمله کمبود نقدینگی مواجه هستند و هنوز دریافت تسهیلات برای برخی از آن ها با مشکلاتی از جمله وثایق بانکی مواجه است و این مشکلات برای آن ها برطرف نشده است.

بر اساس آخرین اعلام وزارت راه و شهرسازی از مجموع تسهیلات  ۸۹۰ میلیارد تومانی ۵۸ شرکت ریلی تنها تسهیلات ۲۳ شرکت به ارزش ۲۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که سهم پرداختی در این حوزه تنها به ۲۶ درصد خواهد رسید.

منبع : خبرگزاری ایسنا